Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dny Karviné 2019

  • Karviná,

Karviná má za sebou tradiční dvoudenní slavnosti města. Organizátoři připravili několik hudebních scén a spoustu doprovodného programu. Mezi ně patří i projížďka parním vláčkem, Karviná je jedno z mála měst, které tuto historickou atrakci tradičně zařazuje do svých slavností.

Sobotní dopoledne i letos patřilo milovníkům železniční historie. I letos vypravily České dráhy nádhernou historickou soupravu parního vlaku, kterým se po okolí s nadšením svezli nejen rodiče se svými dětmi, ale i senioři

"Jela jsem mašinkou a moc se mi to líbilo." "Je to krása, paráda, už jsme tady poněkolikáté, jsem nadšení," řekli návštěvníci Dnů Karviné.

Před vláčkem v době zastávek, třeba v Novém městě vznikly také desítky, možná stovky fotografií. Jedinečnou příležitost si nenechal ujít ani Arnošt Ujka, jehož vnuk Michal Štrublík patřil mezi strojvedoucí tohoto vlaku.

"To je pro mě něco mimořádného. Teprv teď si uvědomuji, on tomu věnuje veškerý volný čas, když jsem viděl tu spousti lidí s dětmi, tak jsem říkal, že to není zbytečná práce, kterou dělá," řekl  Arnošt Ujka, dědeček strojvedoucího M.Štrublíka.

Celá souprava parního vlaku je složená z lokomotivy 464,202 zvané Rosnička.

MARTIN FREITH,  systémový specialista ČD ČR: "Ta parní mašinka je z 56. roku minulého století a ty historické vozy, je jich devět dnes, jmenují se Rybáky a jsou ze 40-50 let minulého století. 

Karviná je jedno z mála měst, které historický parní vláček udržuje v aktivitě a tuto raritu každoročně zařazuje do svých městských slavností.
Bohemia Marten Plus s.r.o. - LIDL Havířov Šumbark
Havířov
od 12 600 Kč/měsíc

Detail

BASIC ČR, z.s. - Havířov
Havířov
od 20 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o.- Karviná
Karviná
od 3 600 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků