Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dny Karviné 2019

  • Karviná,

Karviná má za sebou tradiční dvoudenní slavnosti města. Organizátoři připravili několik hudebních scén a spoustu doprovodného programu. Mezi ně patří i projížďka parním vláčkem, Karviná je jedno z mála měst, které tuto historickou atrakci tradičně zařazuje do svých slavností.

Sobotní dopoledne i letos patřilo milovníkům železniční historie. I letos vypravily České dráhy nádhernou historickou soupravu parního vlaku, kterým se po okolí s nadšením svezli nejen rodiče se svými dětmi, ale i senioři

"Jela jsem mašinkou a moc se mi to líbilo." "Je to krása, paráda, už jsme tady poněkolikáté, jsem nadšení," řekli návštěvníci Dnů Karviné.

Před vláčkem v době zastávek, třeba v Novém městě vznikly také desítky, možná stovky fotografií. Jedinečnou příležitost si nenechal ujít ani Arnošt Ujka, jehož vnuk Michal Štrublík patřil mezi strojvedoucí tohoto vlaku.

"To je pro mě něco mimořádného. Teprv teď si uvědomuji, on tomu věnuje veškerý volný čas, když jsem viděl tu spousti lidí s dětmi, tak jsem říkal, že to není zbytečná práce, kterou dělá," řekl  Arnošt Ujka, dědeček strojvedoucího M.Štrublíka.

Celá souprava parního vlaku je složená z lokomotivy 464,202 zvané Rosnička.

MARTIN FREITH,  systémový specialista ČD ČR: "Ta parní mašinka je z 56. roku minulého století a ty historické vozy, je jich devět dnes, jmenují se Rybáky a jsou ze 40-50 let minulého století. 

Karviná je jedno z mála měst, které historický parní vláček udržuje v aktivitě a tuto raritu každoročně zařazuje do svých městských slavností.
Šakalí léta / muzikál

Zítra
Český Těšín, Těšínské divadlo, Český Těšín

Šakalí léta / muzikál

05.04. 17:30
Český Těšín, Těšínské divadlo, Český Těšín

Šakalí léta / muzikál

17.04. 19:00
Orlová, Dům kultury města Orlová

JaPa full business s.r.o.-pracoviště
Český Těšín
od 17 800 Kč/měsíc

Detail

S-O-D Holding s.r.o.
Petřvald
od 21 400 Kč/měsíc

Detail

Hotelová škola a Obchodní akademie Havířov s.r.o.
Havířov
od 28 630 do 37 330 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků