Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinští úředníci budou i nadále jezdit ekologicky

  • Karviná,

Karvinští úředníci budou i nadále jezdit ekologicky. Magistrát vyměnil dva elektromobily z roku 2016 za výkonnější, s delším dojezdem na jedno nabití. Využívání elektromobilů vede ke snížení negativních vlivů dopravy na zdraví obyvatel a životní prostředí.

V Karviné v současné době obnovují ekologický vozový park města

"Důvod, proč jsme už v minulosti pořídili elektromobily je ten, abychom pomáhali zlepšovat ovzduší ve městě, protože víme, že s tímto je tady problém a každé takové vozidlo, které nevypouští exhalace, tak je vylepšením pro životní prostředí," vysvětlil Lukáš Hudeček, mluvčí Karviné.

Dva nové vozy nahradí elektromobily, ve kterých úředníci jezdí od roku 2016.

"Nová vozidla, která jsme pořídili na operativní leasing, stejně jako ta původní, jsou mnohem lepší, mají delší dojezd, zhruba 285 km, úředníci s nimi mohou po městě více jezdit, místo toho, aby se nabíjela, dojedou i do delších vzdáleností, pokud mají jednání mimo Karvinou," dodal Hudeček.

Elektromobily jsou spolufinancovány z výzvy č. 21/2017 Národního programu Životní prostředí, kterou vyhlásilo Ministerstvo životního prostředí prostřednictvím Státního fondu životního prostředí ČR. Výzva byla zaměřena na udržitelnou městskou dopravu a mobilitu, konkrétně na podporu alternativních způsobů dopravy.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy