Karvinská škola se rozrostla o pět nových učeben

  • 12:07,
  • Karviná ,

Se začátkem prázdnin začaly ve městech i modernizace škol a školek. V Karviné dokončují jednu velkou rekonstrukci na ZŠ Dělnická, tato škola bude mít od nového školního roku dokonce pět nových učeben v nově postavné nástavbě.

Se začátkem prázdnin začaly ve městě i modernizace škol a školek. Dělníci se pustili do výměny oken, oprav fasád nebo vylepšení zázemí v budovách.

 “Zvelebování škol patří mezi priority města dlouhodobě, staráme se o vylepšování zázemí i opravy a rekonstrukce kvůli stáří některých budov. V letošním roce je naplánováno 21 akcí v různých školách o objemu 20 milionů korun. Jedná se především o výměnu oken, zateplení, rekonstrukce učeben, družin, ale stěžejní je i výměna vodovodního potrubí, kanalizace a s tím spojené i opravy toalet včetně obkladů a podlah,” vysvětlil náměstek primátora Andrzej Bizoń (nestr. za ČSSD). 

Opravy sociálního zařízení probíhají například na ZŠ Mendelova, ZŠ Borovského nebo na Základní školy Školská. “Rekonstruujeme toalety dívčí a chlapecké v přízemí a  1. patře. Byly asi 30 let staré, aby odpovídaly hygienickým podmínkách, tak jsme se rozhodli je změnit, a doladit v barvách školy.Na obkladech je použita bílá, oranžová a zelená barva,” popsala opravy ředitelka školy Iva Hefnerová.

Dokončují se i práce na Základní školy Dělnická, tady rekonstrukce probíhala od dubna loňského roku. Finišuje náročná modernizace spojená se vznikem nového patra. Postaveno bylo v přilehlé budově s družinou a jídelnou, do patra se žáci dostanou novým spojovacím koridorem. 

“V rámci dodržování směrnic máme v této nástavbě zabudovaný i výtah a v každé učebně je i místo pro hendikepovaného žáka,” zdůraznil ředitel školy Petr Juras. 

V novém patře se nachází pět nových učeben - učebna výpočetní techniky, učebna anglického jazyka pro 2. stupeň tzv. Robotel, učebna angličtiny pro 1. stupeň, učebna pro nadané děti a učebna biologie a fyziky.

 ”Učebnu pro nadané děti máme v rámci “Inkluze jiným způsobem.” Na naší škole od minulého roku hledáme nadané a mimořádné děti a chceme jim dát určitý životní prostor. Učebna vypadá jako klasická třída, má ale ještě navíc i kóje, kde se žáci individuálně vzdělávají a nechybí tady ani informační technologie,” popsal učebnu ředitel. 

Funkce jednotlivých kójí jsou různé, v jedné se může žák sám nerušeně vzdělávat, ve druhé bude aplikována čtenářská gramotnost a ve třetí se bude rozvíjet jejich logika. Každá z učeben je vybavena dataprojektorem s interaktivní tabulí. Na patře se nachází i moderní sociální zařízení a kabinet pro vyučující. Vybudovány byly i nové šatny, pro žáky, kteří se budou v učebnách vzdělávat z jiných škol včetně gymnázia. Škola má také nově i moderní venkovní učebnu.
Farma Bezdínek s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

EUROLINE s. r. o.
Karviná
od 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků