Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinská škola se rozrostla o pět nových učeben

  • Karviná,

Se začátkem prázdnin začaly ve městech i modernizace škol a školek. V Karviné dokončují jednu velkou rekonstrukci na ZŠ Dělnická, tato škola bude mít od nového školního roku dokonce pět nových učeben v nově postavné nástavbě.

Se začátkem prázdnin začaly ve městě i modernizace škol a školek. Dělníci se pustili do výměny oken, oprav fasád nebo vylepšení zázemí v budovách.

 “Zvelebování škol patří mezi priority města dlouhodobě, staráme se o vylepšování zázemí i opravy a rekonstrukce kvůli stáří některých budov. V letošním roce je naplánováno 21 akcí v různých školách o objemu 20 milionů korun. Jedná se především o výměnu oken, zateplení, rekonstrukce učeben, družin, ale stěžejní je i výměna vodovodního potrubí, kanalizace a s tím spojené i opravy toalet včetně obkladů a podlah,” vysvětlil náměstek primátora Andrzej Bizoń (nestr. za ČSSD). 

Opravy sociálního zařízení probíhají například na ZŠ Mendelova, ZŠ Borovského nebo na Základní školy Školská. “Rekonstruujeme toalety dívčí a chlapecké v přízemí a  1. patře. Byly asi 30 let staré, aby odpovídaly hygienickým podmínkách, tak jsme se rozhodli je změnit, a doladit v barvách školy.Na obkladech je použita bílá, oranžová a zelená barva,” popsala opravy ředitelka školy Iva Hefnerová.

Dokončují se i práce na Základní školy Dělnická, tady rekonstrukce probíhala od dubna loňského roku. Finišuje náročná modernizace spojená se vznikem nového patra. Postaveno bylo v přilehlé budově s družinou a jídelnou, do patra se žáci dostanou novým spojovacím koridorem. 

“V rámci dodržování směrnic máme v této nástavbě zabudovaný i výtah a v každé učebně je i místo pro hendikepovaného žáka,” zdůraznil ředitel školy Petr Juras. 

V novém patře se nachází pět nových učeben - učebna výpočetní techniky, učebna anglického jazyka pro 2. stupeň tzv. Robotel, učebna angličtiny pro 1. stupeň, učebna pro nadané děti a učebna biologie a fyziky.

 ”Učebnu pro nadané děti máme v rámci “Inkluze jiným způsobem.” Na naší škole od minulého roku hledáme nadané a mimořádné děti a chceme jim dát určitý životní prostor. Učebna vypadá jako klasická třída, má ale ještě navíc i kóje, kde se žáci individuálně vzdělávají a nechybí tady ani informační technologie,” popsal učebnu ředitel. 

Funkce jednotlivých kójí jsou různé, v jedné se může žák sám nerušeně vzdělávat, ve druhé bude aplikována čtenářská gramotnost a ve třetí se bude rozvíjet jejich logika. Každá z učeben je vybavena dataprojektorem s interaktivní tabulí. Na patře se nachází i moderní sociální zařízení a kabinet pro vyučující. Vybudovány byly i nové šatny, pro žáky, kteří se budou v učebnách vzdělávat z jiných škol včetně gymnázia. Škola má také nově i moderní venkovní učebnu.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy