Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kamery v Karviné pomáhají s bezpečností, odhalily už několik pachatelů

  • Karviná,

Kamerový systém v Karviné, který prošel velkými změnami, je pro strážníky a policisty v dnešní době nepostradatelný. Díky němu se podařilo odhalit už několik pachatelů trestných činů nebo přestupků. Jeho předností jsou analytické funkce v systému.

Díky rozšířené síti kamerových bodů ve městě mají strážníci a policisté na svém dohledovém pracovišti možnost sledovat nejrůznější děje ve městě online ve dne i v noci. 

"Rozšíření městského kamerového dohlížecího systému přispívá k zlepšení bezpečnosti a veřejného pořádku ve městě. Přispělo i nedávné zjištění pachatelů ublížení na zdravé na kovonském mostě nebo člověka, který zapaloval kontejnery, policisté během dvou dnů měli toho pachatele zadrženého," řekl ředitel MP Karviná Petr Bičej.

Vypátrat pachatele, zjistit jeho pohyb a případně i trasu, kudy se pohyboval, kamery dokáží díky dvanácti analytickým funkcím, které jsou postupně nastavovány na všech kamerách.

"Jsme schopni dohledat takzvané objekty. Jestli to je člověk, auto, něco jiného, nově tam máme přidané kola, máme tam přidané i další vyhledávání, které pomáhá policii i dopravní policii, mají tam velkou objasněnost co se týká dopravních nehod, vysvětlil Petr Osif, specialista bezpečnosti oddělení informačních služeb odboru organizačního MMK.

Kamery dokáží detailně rozpoznat obličeje nebo poznávací značky aut, kudy a kdy hledaný prošel nebo projel.

"Proto, abychom nějaký objekt dohledali, zadáváme parametry, ten kamerový systém je schopen vzít výšku člověka, barvu auta, jsme schopni najít trasu v celém zařízení," dodal Osif.

"Dohledové pracoviště  je i na obvodních odděleních policie, dopravním inspektorátu a uvažujeme i o zřízení dohledového pracoviště na Územním odboru PČR Karviná," uzavřel Bičej. 

I když je ale ve městě 121 kamerových bodů, nedají se sledovat všechny najednou. Strážníci proto přivítají spolupráci občanů, pokud jsou svědky páchání přestupku nebo trestného činu, nechť je kontaktují, telefonicky i pomocí SMS brány či anonymního formuláře, který byl zřízen v rámci projektu Bezpečná Karviná.

Nahlásit chybu


K tématu
V-TRADE, s.r.o. - Bohumín
Bohumín
od 3 200 Kč/měsíc

Detail

Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail