Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné muž posilněný alkoholem měl pustit v bytě plyn, při explozi naštěstí nebyl nikdo vážně zraněn

  • Karviná,

V Karviné došlo v úterý odpoledne k explozi v obytném domě. Policie pracuje s verzí, že nájemník způsobil výbuch záměrně. O tom jsou přesvědčeni i sousedé, kteří tvrdí, že muž byl problémový.

O velkém štěstí mohou mluvit obyvatelé domu v ulici U Bažantnice v Karviné. V úterý odpoledne tam došlo k mohutné explozi v jednom z bytů. Podle sousedů nájemník pustil plyn záměrně.

"Přítelkyně nebo manželka mu odešla, tak začal pít a chtěl se zabít. To řekl i policii. Potom to bouchlo, já jsem myslel, že něco spadlo ze schodů. Potom na mě sousedka klepala a všechno rozbité,” popsal obyvatel domu.

Zda se opravdu jednalo o úmyslný čin, policie nechtěla příliš komentovat.

"K tomu, zda se jednalo o sebevražedný čin, se prozatím nemohu vyjádřit. Máme jednu zadrženou osobu, se kterou pracujeme. Ke zraněním se také nebudu vyjadřovat, ale mohu potvrdit, že některé osoby byly ošetřeny,” řekl vedoucí Územního celku PČR Karviná Miloš Pollak.

Po explozi byli ošetřeni tři lidé, kteří utrpěli lehká zranění. Další nájemníci museli být evakuováni.

“Není to dům města, je to dům společnosti Residomo a máme informaci, že se o obyvatele tohoto domu společnost postará, pokud by se nemohli vrátit do svých bytů,” řekl mluvčí karvinského magistrátu Lukáš Hudeček.

Statik nakonec rozhodl, že výbuch dům nepoškodil a nájemníci se mohli v podvečer vrátit do svých bytů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy