Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hotely pro hmyz lákají hlavně divoké včely. Prohlédněte si jejich umělé skrýše v Karviné

  • Karviná,

V dnešní době není ve městech mnoho míst, která by skýtala útočiště pro hmyz. V Karviné se proto rozhodli jim jejich život trochu usnadnit a rozmístili tam hned několik hmyzích hotelů. Tyto umělé skrýše lákají hlavně divoké včely.

V parku Boženy Němcové instalovali pracovníci technických služeb novinku - jde o malé dřevěné hmyzí hotely.

"Úbytek hmyzu je dnes velké téma a my se snažíme aby v tom kousku přírody, která je blízko občanům města, to žilo a proto jsme se rozhodli tady nainstalovat hmyzí hotely,” řekl Miroslav Hajdušík, náměstek primátora Karviné.

Tyto dobře vypadající dřevěné domky jsou pro hmyz velmi potřebné uměle vytvořené skrýše. Lákají užitečné druhy hmyzu, který se stará o opylování.

"Tyto skrýše využívají převážně samotářské včely, kterých je v ČR přes 600 druhů, jsou to divoké včely, pak i různé druhy hmyzu jako berušky, zlatoočka, motýli, pestřenky. Jedná se především o užitečný hmyz, který požírá škůdce, jako mšice a hmyz, který nás obtěžuje. Skrýš může sloužit i ke kladení vajíček a následnému vývoji larev," vysvětlila vedoucí Odboru komunálních služeb MMK Jana Maierová.

Prozatím je v parku Boženy němcové nainstalováno šest hmyzích hotelů, některé najdete poblíž zookoutku. V budoucnu jich na území města určitě přibude.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy