Karviná opět poděkovala horníkům. Vzpomínalo se i na ty, kteří se z podzemí už nevrátili

  • 13:29,
  • Karviná ,

Letošní Hornické slavnosti se v Karviné vydařily. Do parku Boženy Němcové přilákal pestrý program tisíce lidí z širokého okolí. Prohlédnout si lidé mohli i důlní techniku báňské záchranné služby a na své si přišly i rodiny s dětmi, pro které bylo určeno velké Nadační městečko.

Tradiční hornické slavnosti začaly v Karviné chvíli po poledni před Slezskou univerzitou. Právě tady, u sochy horníka si představitelé OKD, vedení města, krojovaní horníci a veřejnost vzpomněli na ty, kteří se již z podzemí nevrátili živí.

Nový výkonný ředitel OKD Michal Heřman je za tuto tradici rád a rozhodně v ní chce pokračovat i v dalších letech.

"Je důležité připomenout, jak těžké hornické povolání je, je potřeba vzdát hold horníkům a ukázat, že hornictví je součástí MSK stejně jako ostatní těžký průmysl," řekl výkonný ředitel OKD Michal Heřman.

Slavnosti začaly v parku úderem druhé hodiny odpoledne. Program otevřela známá zpěvačka Markéta Konvičková. Protože pochází z tohoto regionu, hornictví je jí blízké.

"Já moc ráda zpívám pro tyto lidi, věřím, že je to pro ně jiný způsob trávení času, aby šli i na pivo a za zábavou," řekla zpěvačka.

"My jsme pro letošní rok opět udělali takový program, aby si každý přišel na své, máme tady Konvičkovou Xindl X, Ahard, přijede Petr Kolář a finále bude patřit skupině Mandrage," popsal mluvčí OKD Ivo Čelechovský.

Slovem už potřetí provázel Hornické slavnosti moderátor Petr Rachejrt.

Pro veřejnost a hlavě rodiny s dětmi si Nadace OKD připravila společně s mnoha neziskovými organizacemi nadační městečko, plné soutěží a zábavy.

"Letos jsme to pojali trochu jinak, máme opět stezku pohádkovou a zapojili jsme i  sportovního ducha, mohou si vyzkoušet bodyzorbing, skákání v hradech, střelbu a podobné věci, každý si přijde na své. Letos jsme si vybrali neziskovky z Karviné, je tady fotbal, Sluníčko a spousta dalších zařízeních, které tady kolem můžeme vidět," řekla  Karolína Preisingerová, ředitelka Nadace OKD.

A vystavena byla i technika hlavní báňské záchranné služby, lidé si ji mohli prohlédnout a dozvědět se o práci záchranářů vše, co je zajímalo.
Na hornických slavnostech nechybělo ani dobré jídlo a pití, lidé se bavili až do pozdních večerních hodin.
Útěk v řetězech / adrenalinová akce s hudebním programem

Zítra 9:00 - 18.10. 5:32
Havířov, Náměstí republiky, Havířov

Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

07.12. 15:00 - 18.10. 5:32
Karviná, Kostel sv. Maří Magdalény , Dětmarovice

Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

07.12. 18:00 - 18.10. 5:32
Karviná, Kostel sv. Anny, Rychvald

Aga24, s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 21 000 Kč

Detail

Pygmalino, s.r.o.
Karviná
od 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu