Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karviná opět poděkovala horníkům. Vzpomínalo se i na ty, kteří se z podzemí už nevrátili

  • Karviná,

Letošní Hornické slavnosti se v Karviné vydařily. Do parku Boženy Němcové přilákal pestrý program tisíce lidí z širokého okolí. Prohlédnout si lidé mohli i důlní techniku báňské záchranné služby a na své si přišly i rodiny s dětmi, pro které bylo určeno velké Nadační městečko.

Tradiční hornické slavnosti začaly v Karviné chvíli po poledni před Slezskou univerzitou. Právě tady, u sochy horníka si představitelé OKD, vedení města, krojovaní horníci a veřejnost vzpomněli na ty, kteří se již z podzemí nevrátili živí.

Nový výkonný ředitel OKD Michal Heřman je za tuto tradici rád a rozhodně v ní chce pokračovat i v dalších letech.

"Je důležité připomenout, jak těžké hornické povolání je, je potřeba vzdát hold horníkům a ukázat, že hornictví je součástí MSK stejně jako ostatní těžký průmysl," řekl výkonný ředitel OKD Michal Heřman.

Slavnosti začaly v parku úderem druhé hodiny odpoledne. Program otevřela známá zpěvačka Markéta Konvičková. Protože pochází z tohoto regionu, hornictví je jí blízké.

"Já moc ráda zpívám pro tyto lidi, věřím, že je to pro ně jiný způsob trávení času, aby šli i na pivo a za zábavou," řekla zpěvačka.

"My jsme pro letošní rok opět udělali takový program, aby si každý přišel na své, máme tady Konvičkovou Xindl X, Ahard, přijede Petr Kolář a finále bude patřit skupině Mandrage," popsal mluvčí OKD Ivo Čelechovský.

Slovem už potřetí provázel Hornické slavnosti moderátor Petr Rachejrt.

Pro veřejnost a hlavě rodiny s dětmi si Nadace OKD připravila společně s mnoha neziskovými organizacemi nadační městečko, plné soutěží a zábavy.

"Letos jsme to pojali trochu jinak, máme opět stezku pohádkovou a zapojili jsme i  sportovního ducha, mohou si vyzkoušet bodyzorbing, skákání v hradech, střelbu a podobné věci, každý si přijde na své. Letos jsme si vybrali neziskovky z Karviné, je tady fotbal, Sluníčko a spousta dalších zařízeních, které tady kolem můžeme vidět," řekla  Karolína Preisingerová, ředitelka Nadace OKD.

A vystavena byla i technika hlavní báňské záchranné služby, lidé si ji mohli prohlédnout a dozvědět se o práci záchranářů vše, co je zajímalo.
Na hornických slavnostech nechybělo ani dobré jídlo a pití, lidé se bavili až do pozdních večerních hodin.
Česká distribuční a.s. - Č. Těšín
Český Těšín
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Ristorispetto s.r.o. - Karviná
Karviná
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

ORKA systems, s.r.o. - pracoviště Ka
Karviná
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků