Karviná RUN 2019: lidé vyběhali přes 150 tisíc korun pro mateřinku

  • 13:56,
  • Karviná,

V areálu karvinské Loděnice a přilehlém parku se uskutečnil 2. ročník charitativního běhu pro Mateřskou školku Klíček nazvaný Karviná RUN. Veřejnost se mohla běhu zúčastnit v několika kategoriích. Za výtěžek z této sportovní akce chce mateřinka vylepšit svou zahradu.

Je neděle  12 hodin a ve velkém stanu v areálu Loděnice probíhá registrace prvních běžců, kteří se rozhodli účastí v závodu Karviná RUN finančně podpořit Mateřskou školu Klíček. Registrují se zkušení běžci, sportovci, začátečníci, dospělí i děti, zdraví i hendikepovaní a také pejskaři. Všichni s pocitem, že se na trať vydají pro dobrou věc.

"Těch pět kiláků doufám, že dáme, máme něco natrénováno, hlavní je se zúčastnit a dobrou věc podpořit během," řekla Gabriela Brůnová, účastnice hlavního závodu. 

Organizačně se této akce ujaly spartanské skupiny z Orlové a Karviné, mateřinka Klíček a také město.

"Do běhu se zapojí děti z Klíčku v kategorii speciál, někteří zaměstnanci běží přímo 5km , ale většina z nás je tady v roli dobrovolníků. Veškerý výtěžek půjde na rekonstrukci školní zahrady v MŠ Klíček. Rozhodli jsme se proto, protože naším zřizovatelem je kraj, který nám zrekonstruoval budovu a my jsem se rozhodli přiložit ruku k dílu a zrekonstruovat zahradu," vysvětlila ředitelka MŠ Klíček Eva Daňková.

Do hlavního závodu charitativního běhu pro Mateřskou školku Klíček se zapojila rovná stovka běžců. První běžci byli v cíli po dvacáté první minutě.

anketa: účastníci hlavního závodu na 5 km: "Běželo se super, trať parádní, pomohli jsme dětem, takže za mě spokojenost." "Všichni házenkáři nás předběhli a děkujeme za krásný běh."

Kromě hlavního závodu na 5 km se běžely i kratší tratě pro děti rozdělené podle věku a také speciílní běh pro hendikepované děti. U každého dětského běhu asistovali pořadatelé s vlajkou, kterou samy děti z Klíčku vyrobily.


Přestože šlo o charitativní běh, organizátoři odměňovali v každé kategorii tři nejrychlejší dospělé běžce, děti dostaly odměnu všechny. Celkově se naa tomto charitativním běhu podařilo vybrat 151 982 korun.

Gospelové Vánoce v Orlové

14.12. 17:00 - 10.12. 23:33
Orlová, Husův dům, Orlová

Hudební výlety: Vánoční stezka s Permoníkem

15.12. 18:00 - 10.12. 23:33
Orlová, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

Michal Swaczyna
Karviná
od 20 000 Kč do 27 000 Kč

Detail

Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj, příspěvková organizace
Karviná
od 31 920 Kč do 100 303 Kč

Detail

H&P Account Tax Consulting a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 21 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků