Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné vyroste nový sportovní areál, využití najdou všichni

  • Karviná,

Obyvatelé Karviné a zejména příznivci sportu se už brzy dočkají nového sportovního areálu. Vyroste poblíž krytého bazénu za Obchodní akademií. Co všechno v multifunkčním areálu bude, prozradí naše reportáž.

Přesně na této volné ploše, která se nachází za Obchodní akademií poblíž krytého bazénu v Karviné-Hranicích se už začátkem léta začnou projíždět stavební stroje. Vznikne tady nový sportovní areál pro širokou veřejnost, každý tady najde využití.

"Takové sportoviště v Karviné určitě chybělo, jsem rád, že rada města schválila výběr dodavatele samotné stavby, Stavba by měla začít v červenci a věřím tomu, že do konce roku, pokud budou dobré klimatické podmínky, by ten areál měl být přístupný pro naše občany," řekl primátor Karviné Jan Wolf.

"Jednak tam máme běžeckou dráhu, in-line stezku, pumptrack, workout, street bal, skatepark, máme tam pro maminky a děti atrakce. Pamatovali jsme i na zázemí, které je v budově školy, bude tam sociální zařízení, automaty s občerstvením a tak dále," popsala areál vedoucí Odboru majetkového MMK Helena Bogoczová.

Přestože jde o složité území protkané sítěmi různých společností, příprava celé realizace netrvala dlouho.

"Takové areály vždycky vznikají složitě a náročně s přáním města a lidí ve městě a z toho, co je atraktivní a zajímavé. Ten areál, byť je veliký, tak dával řadu omezení, které byly v důsledku sítí tvaru a velikosti toho areálu. V té souvislosti tam naskládat program, který byl daný, byl definovaný, bylo trochu těžké a složité. Je to trochu kompromis místa, podmínek, a záměru, ale ve finále to bude bezvadná lokalita pro všechny, kdo sportují," řekl vedoucí architekt Aleš Vojtasík.

Pracovních schůzek k projektu se kromě zástupců města a projektantů například účastnili zástupci Obchodní akademie nebo spolku Skejtuj denně. Sketapark se stal totiž vítězným požadavkem ankety participativního rozpočtu.

"My jsme dbali na to, aby ty přípravy byly vedeny tak, aby ta mladá generace sportovců a zástupci nových sportů řeknou, co tam chtějí, takže já doufám, že to bude podle jejich představ," řekl primátor.

"Je tam streetová část, i část, kde je bazén, kde je mnoho radiusů. Věříme, že to bude stavět firma, která má se skateparky zkušenosti a v tom případě by to bylo v maximálním pořádku," řekl Petr Zorichta, předseda spolku Skejtuj denně.

"My jsme velmi rádi, jak za Obchodní akademii, tak za Střední školu ochrany osob a majetku, vítáme to a budeme to využívat," řekla Slavka Krystová Florková, ředitelka Obchodní akademie.

Areál bude oplocený, hlídaný kamerovým systémem, v těsné blízkosti přibude i parkoviště. V samotném areálu budou vybudovány zpevněné plochy a chodníky, inženýrské sítě a rozmístěny lavičky.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy