Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

NsP Karviná-Ráj dočasně uzavřela lůžkové oddělení chirurgie z personálních důvodů

  • Karviná,

V Nemocnici s poliklinikou v Karviné -Ráji je dočasně uzavřeno z kapacitních důvodů lůžkové oddělení chirurgie. Hospitalizovaní pacienti jsou převáženi do nemocnic v okolí.

Lůžkové oddělení chirurgie je momentálně v rájecké nemocnici uzavřeno a to z kapacitních důvodů. 11 sestrám a 1 lékařce z chirurgie vyšel pozitivní test na Covid-19. Dalších 20 zaměstnanců zůstává v karanténě.

Věra Murínová, mluvčí NsP Karviná-Ráj: “9 My jsme k pátečnímu dni byli nuceni uzavřít celou část lůžkové chirurgie a to z kapacitních důvodů, neboť ten stávající tým, který s velkým nasazením v řádech tisíce procent pracoval, potřebuje nyní odpočívat a potřebujeme zajistit péči na chirurgickém a traumatologickém ambulantním traktu a JIP."

V tuto chvíli zajišťuje nemocnice akutní péči všem pacientů v ambulanci, v případě, že by jejich stav vyžadoval hospitalizaci, budou přeloženi do spádových nemocnic ve F-M, Havířově a Ostravě.

Martin Gebauer, náměstek hejtmana MSK: “Možná by to s tím personálem, který tam zůstal, zvládlo, ale byl by hodně přetížený. V momentě, kdy by nastala situace, kdyby to okolní nemocnice nezvládly, tak se minimálně to jedno oddělení otevře a operativa se znovu obnoví. Je to dočasná záležitost, řekl bych ne delší než 14 dní, kdy běží karanténa."

Ostatní ambulantní pracoviště pracují bez omezení včetně plánovaných operací ostatních oborů. Všichni pacienti jsou před výkonem testování PCR testem.
Svatováclavský hudební festival - Flétnové sonáty

18.09. 18:00
Orlová, Evangelický kostel, Orlová

Svatováclavský hudební festival - Hudba anglické renesance

19.09. 19:00
Albrechtice, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

Bohemia Marten Plus s.r.o. - Horní Suchá
Horní Suchá
od 110 Kč/hod.

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - Horní Suchá
Horní Suchá
od 110 Kč/hod.

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - Horní Suchá
Horní Suchá
od 110 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků