Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Fotbalisté Karviné mají v kádru 3 nakažené, dohrávka první ligy je v ohrožení

  • Karviná,

Ve fotbalovém klubu MFK Karviná zavládla panika. Tři hráči měli totiž pozitivní test na nemoc Covid-19. Už jsou v karanténě a nyní se čeká na výsledky dalších testů a k celé události by se měla vyjádřit také Ligová fotbalová asociace. Situace by totiž mohla ohrozit dohrávku naší nejvyšší fotbalové soutěže.

Informace o nákaze v klubu přinesl jako první server iSport. Trojice hráčů A-týmu měla podle něj ve středu pozitivní test na covid-19 a jsou v karanténě. Zbytek týmu má být v izolaci zatím 5 dnů. 

Adam Januszek, mluvčí klubu: "K celé situaci se zatím vyjadřovat nebudeme. Čekáme na oficiální stanovisko Krajské hygienické stanice a také na reakci Ligové fotbalové asociace, až poté vydáme oficiální tiskové prohlášení."

Asistent trenéra a člen správní rady klubu, ale v telefonickém rozhovoru pro Radiožurnál řekl, že celý klub zachvátila panika.

Petr Mašlej, asistent trenéra: "Přinesl to do klubu kondiční trenér mládeže, který dělá na dole. Ten to pravděpodobně rozšířil, kluci s ním byli ve styku. Teď řešíme vůbec co dál. A hlavně máme paniku, protože řešíme co hráči, protože mají děti malé, všichni se bojí a teď karanténa. Takže teď se to dává nějak do kupy, koordinuje se to, takže je to panika."

V případě, že hygiena pošle do karantény celý tým, nemohla by Karviná dohrát ani jedno ze zbývajících kol první fotbalové ligy a ohroženo by tak bylo i případné vyhlášení vítěze ligy, protože podle oficiálních pravidel by se nedohrála. Předseda Ligové fotbalové asociace Dušan Svoboda už ale v minulosti připustil, že pokud by se kompletně dohrála alespoň skupina o titul, mohl by být nový mistr vyhlášen. Kluby by to ale musely odsouhlasit. 

Ze soutěže by zároveň nikdo nesestoupil. Karviná přitom bojuje o záchranu. Z druhé ligy by pak postoupil do první jen vítěz a zrušila by se baráž. Příští rok by tak měla první liga 17 týmů.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy