Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

O sportovní tábor v Beskydech byl velký zájem, nechyběl badminton ani kondiční trénink

  • Karviná,

Poslední dny prázdnin si užívají některé děti v Beskydech na táboře Střediska volného času Juventus.

Středisko volného času Juventus uspořádalo ve spolupráci s badmintonovým klubem KaBaL team sportovní tábor v Prostřední Bečvě. Pro děti připravili lektoři pestrý program nejen sportovních aktivit.

Martina Jančíková, vedoucí tábora: "Máme tady celkem 60 dětí a 8 vedoucích, kteří se skládají z animátorů a trenérů. Den začíná kreativními činnostmi, pak se učí sportům, mají hodinu sportovních soutěží. Každý den děti něco vyrábí, už jsme vyrobili trička, polštáře, lapače snů, hrníčky, barefootové boty.”

Děti jsou rozděleny do čtyř týmů, každá skupina denně prochází kondičním tréninkem. 

Ondřej Lišifka, kondiční trenér: "Hlavně se snažíme kombinovat silové cviky, dynamické a protahovací. Jeden den silovku, druhý den dynamiku a třetí den protahovací cviky, teď už máme od každého kousek a už to kombinujeme dohromady.”
Václav Grobelný, účastník tábora: "Já jsem sportovec, věnuji se závodně sportu a toto se mi hodí přes prázdniny."
Alexandra Šešínová, účastnice tábora: ”Já tu jezdím už pátým rokem, máme úžasnou partu, úplně tady miluji lidi, je tu skvělý kolektiv, mám to tu ráda.”
Ondra Swiatkowski, účastník tábora: "Líbí se mi tu, že hrajeme hry sportovní."
Adam Swiatkowski, účastník tábora: “Je to tu super, super kamarádi, baví mě nejvíc badminton na hale.”

Badminton chodí hrát děti do blízké sportovní haly. Tady se jim věnují karvinští trenéři badmintonu z KaBaL teamu. Tato spolupráce už trvá sedm let.

Jiří Kudrna, hlavní trenér KaBaL teamu: ”Spolupráce spočívá v tom, že vybavení máme zapůjčené z Juventusu a my, trenéři, přibližujeme dětem krásy badmintonu.”


Děti si kromě sportu užívají všech aktivit, které k běžným táborům patří, jako jsou ranní nástupy, večerní diskotéka a podobně.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy