Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Školákům začal nový školní rok, prvňáčci se do lavic těšili

  • Karviná,

Po prázdninách se vrací školáci a studenti zpátky do školních lavic. S kamerou jsme zahájení nového školního roku zaznamenali na ZŠ Cihelní.

Školákům a studentům začal prvního září nový školní rok. Rušno bylo i před budovou Základní školy Cihelní, kam letos zamířilo více jak 450, z toho 54 prvňáčků, kteří usednou ve třech třídách. Noví žáčci se nejdříve společně se svými rodiči a prarodiči potkali v tělocvičně školy, kde si je třídní učitelky rozdělily podle seznamu do svých tříd.

anketa: rodiče, prarodiče a děti: "Nechtělo se jí ráno vstávat tak uvidíme, jak to půjde dál." "Já se těším do školy." "Těšila se, že se bude učit." "Že budu mít hodnou paní učitelku a všechny jedničky."Každého prvňáčka osobně ve škole také přivítal ředitel školy a nechyběl ani primátor města, který každoročně nejmenším školákům, rodičům i učitelům přeje úspěšný školní rok.

Jan Wolf, primátor Karviné: "Je začátek školního roku, dětem přeji, ať se jim ve škole líbí a prvňáčkům, ať si na to co nejrychleji zvyknou. Pro všechny školáky ty prázdniny byly letos delší, pro ně ta adaptace na ten školní rok bude náročnější, ale já věřím, že to všichni zvládnout včetně pedagogických sborů."
Zdeněk jelínek, ředitel ZŠ Cihelní: "Co se týká prvních dní, tak se budeme snažit adaptovat na běžnou školní docházku, protože to, co se dělo v uplynulých měsících nebylo jednoduché ani pro učitele, ani pro děti a jejich rodiče. V rámci adaptace si na sebe asi budeme nějakou dobu zvykat. Jinak věřím v to, že školní rok bude normální, normální ve všech směrech, protože učitelům chybí dítě v lavici, osobní kontakt a možnost posunout ty děti. Když to otočím na pozici rodiče, tak rodiče to měli velmi těžké, aby pochopili některé věci, které jdou ze školy a pokusili se splnit ty nároky, které přes distanční výuku přicházely."Město se i letos postaralo o nutné opravy školských zařízení, modernizaci zázemí a vybavení.

Jan Wolf, primátor Karviné: "Každoročně se snažíme ve všech základních i mateřských školách přes prázdniny rekonstruovat a opravovat vše, co ředitelé potřebují. To co jsme si naplánovali, to se zvládlo a myslím, že i v rámci standardu se to zase posunulo dál.” 

Jak úspěšný tento školní rok bude, o tom rozhodne každý žák sám svým přístupem a pílí. Přejeme co nejvíce jedniček.

Nahlásit chybu
V-TRADE, s.r.o. - Bohumín
Bohumín
od 3 200 Kč/měsíc

Detail

Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail