Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

13letý kluk utekl 62krát z výchovného ústavu. V noci se vloupal spícím manželům do bytu v Karviné

  • Karviná,

Nenapravitelný 13letý chlapec ve středu v noci pořádně vyděsil manželský pár z Karviné. Vloupal se jim do bytu během toho, co spali. Vystrašená žena ho našla v jednom z pokojů s naplněnou taškou kradených věcí. Pro policisty je to přitom známá firma, 62krát totiž utekl z výchovného ústavu v Těrlicku.

Ve středu kolem půl druhé v noci probudil ženu v jednom z karvinských bytů podezřelý šramot. Šla se podívat po bytě a málem možná dostala infarkt. V jednom z pokojů najednou uviděla postavu malého vzrůstu, vylekala se a začala křičet, což probudilo i jejího manžela. Hned bylo jasné, že v bytě mají lupiče a dokonce teprve třináctiletého.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR Karviná: "Vystrašená žena oznamovala, že v jejich bytě našli chlapce s připravenou naplněnou taškou. Policisté na místě zjistili, že 13letý chlapec vlezl do přízemního bytu přes otevřené okno.

Pro policisty je přitom tento darebák známou firmou, na kterého bohužel zřejmě stále není žádný metr. Před dvěma lety mu byla Okresním soudem Karviná nařízena ústavní výchova. Správně by měl být v těrlickém zařízení, jenže z něj pořád utíká. 

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR Karviná: "Jeho „touha“ po svobodě je tak silná, že od svého umístění do dnešního dne je zaznamenán v pořadí jeho 62 útěk."

Policisté mu tak opět do spisu připsali přečiny porušování domovní svobody a vloupání ve stádiu pokusu. Do vězení jako dítě ještě nemůže, takže ho opět odvezou do výchovného ústavu a zřejmě tak může být jen otázkou času, kdy zase uteče a něco provede.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy