Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karviná v Týdnu sociálních služeb ocení osobnosti v sociální sféře

  • Karviná,

Vedení města už zanedlouho ocení tři osobnosti za práci v sociální sféře. Karviná se tímto snaží každoročně vyzdvihnout práci obyčejných lidí, kteří vykonávají záslužné aktivity.

Za obětavost, lidsky hodnotnou práci a pomoc druhým každoročně oceňuje vedení města společně s odborem sociálním magistrátu města nejlepší osobnosti, které vykonávají práci v sociální sféře, nejinak tomu bude i letos v říjnovém měsíci, kdy se pravidelně koná Týden Sociálních služeb.

Martina Smužová, vedoucí odboru sociálního MMK: "Přes veškerá opatření, která jsou, a která nám zpřísňují podmínky, tak bychom chtěli zajistit ocenění pracovníkům v sociální oblasti. Budeme oceňovat ve třech kategoriích, vždy jednu osobnost. Jde o lidi, které nominovali jejich nadřízení, kolegové nebo i klienti. Z těch nominovaných je třeba vybrat jen jednu osobnost, cože není vůbec jednoduché, tímto úkolem je pověřena sociální komise, která předkládá návrhy radě města. Ocenění obdrží pamětní list a věcný dar."


První letošní oceněná osobnost je Ludmila Madziová, dobrovolnice v Charitativním a Sociálním šatníku humanitární organizace ADRA. Na ocenění ji navrhla Marcela Holková.

Marcela Holková, navrhovatelka: "Paní Madziová, to je takové naše sluníčko Adry. Od samého začátku, co jsme začali s obchůdky, se sama přihlásila a chtěla pomáhat, bez nároku na jakékoliv odměny. Chodila, pomáhala, nad míru svých možností. Dělala vše se srdíčkem, s láskou a bylo to vidět. Velice oblíbená v kolektivu, u zákazníků a práce za ní je vidět."

Paní Madziová je dobrovolnicí ADRY od roku 2013.

Ludmila Madziová, oceněná osobnost v sociální oblasti: "Já jsem nastupovala před sedmi lety, kdy se otevírala ADRA, bylo nás tam 23 a já jsem zůstala sama z těch dobrovolníků. Mě to naplňovalo. Byla jsem ráda, že mě navrhli, doufala jsem, že mě nevyberou, protože já se stydím. Ale jsem ráda, že jsem byla oceněna, protože mezi lidmi se mi dobře dělá, v ADŘE jsem měla štěstí na lidi, co se mnou pracují."

Paní Madziová začínala v obchůdku v Karviné-Ráji, v současné době je součástí týmu dobrovolnic v sociálním šatníku. Pomáhá třídit oblečení a věci do domácnosti, které lidé přinášejí a které dál pomáhají potřebným.

V příštím expresu vám představíme další oceněnou osobnost, pana Ericha Valíka z místní organizace Svazu tělesně postižených v ČR.

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků