Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Distanční výuka není vhodná pro odborný výcvik, řemesla si žáci neohmatají

  • Karviná,

Na distanční výuku byly mnohé školy připraveny z druhého pololetí uplynulého školního roku a zpřísněná opatření je až tak nezaskočila.Co ale trápí třeba učňovské obory, je absence praktické výuky a odborný výcvik.

Prázdné chodby, ticho ve třídách, osiřelé školní lavice. Jen za katedrou nebo v kabinetě sedí učitelé, kteří přes obrazovku svého počítače vyučují svůj předmět. Jako třeba tady, na Střední škole techniky a služeb v Karviné.

S výkladem teorie dálkově problém není, opačná situace nastává v případě praktické výuky.

Yvetta Kałužová, ředitelka SŠTaS Karviná: "Je to zvláště těžké pro odborný výcvik, protože udělat odborný výcvik distančním způsobem nelze. Jedna věc je teoretické znalosti, které žáci budou mít, nicméně konkrétní praxe, konkrétní ohmatání si toho řemesla, to nám schází."

Distančně se vzdělávají například i budoucí cukrářky.

Gražyna Salamonová, učitelka odborných předmětů oboru Cukrář: "Z mé zkušenosti vím, že děvčata mi píšou, že už by se chtěla vrátit zpátky do školy, bohužel to nejde."

Pro žáky, kteří nemají doma počítač, vytvořila škola systém zápůjčního fondu výpočetní techniky, tak, aby se mohli zapojit do distančního vzdělávání i oni.
Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků