Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nahlédněte do světa magie spolu s kouzelníkem a iluzionistou Nikolasem Karou

  • Karviná,

Protože vánoční svátky mají být kouzelné, nebudou kouzla chybět ani v našem vysílání. Do světa magie a iluzí vás vezme prostřednictvím obrazovky talentovaný kouzelník a iluzionista Nikolas Kara z Karvinska.

Tohle je 21tiletý Nikolas Kara. K magii a kouzlení se dostal úplnou náhodou. Bylo mu šest let, když v televizi zhlédl pořad se známým kouzelníkem Pavlem Kožíškem.

Nikolas Kara, kouzelník a iluzionista: "Ten tehdy proměnil herečku Sabinu Laurinovou v ovečku. Přemýšlel jsem jak to dělá, pak to reprízovali, já se na to podíval a přišel jsem na to."

V knihovně si hned půjčil knihu o kouzlech, shodou okolností byla napsaná právě Pavlem Kožíškem. Byl to tedy on, kdo Nikolase Karu inspiroval a později i osobně učil na různých táborech pro děti a workshopech.

Nikolas Kara, kouzelník a iluzionista: "Můžu říct, že dnes jsme kolegové, kamarádi, když potřebuji, vždycky mi poradí, je to můj idol, vzor a opravdu před ním klobouk dolů."

Vyjmenovat kolik kouzel ovládá a kolik se jich naučil, není možné.

Nikolas Kara, kouzelník a iluzionista: "Každý kouzelník jich umí stovky ne-li tisíce, třeba jen s kartami existuje 70 tisíc kouzel. Je třeba jedno kouzlo a to se může předvést na tisíc způsobů a je třeba jedno kouzlo a to se může předvést na třicet dalších způsobů, pro nás je to pořád to jedno a pro diváky třicet, proto se to nedá jednoznačně určit."

Nikolas Kara nejčastěji předvádí kouzla s drobnými předměty, jako jsou karty, mince, prstýnky nebo balonky. Umí i větší kouzla a pár iluzí. Přednost dává ale mikromagii. Kouzla se ze začátku učil i tři hodiny denně.

Nikolas Kara, kouzelník a iluzionista: "Člověk se učí celý život. Je strašně moc kouzel, které neumím a které se chci naučit. Mám kouzlo, které se učím dva roky a ještě ho stále neumím dobře, abych s ním mohl před diváky. Pokud ho fakt neumím na 140 procent, tak s ním nejdu ven před diváky."

Nikolas Kara nejčastěji vystupuje na soukromých akcích nebo firemních večírcích. Kouzla předváděl například Iloně Csákové, Lucii Bílé nebo Halině Pawlovské.

Nikolas Kara, kouzelník a iluzionista: "Magie mi dává to, že poznávám spoustu lidí a opravdu ti, co se pořád vrací a vrací, to jsou nejlepší diváci a můžu si troufnout říct, že po těch časech to jsou i mí dobří přátelé."

Kouzlení a magii se věnuje Nikolas Kara souběžně se zaměstnáním.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy