Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pozor! Auto s půl roku propadlou technickou kontrolou může být ve finále odtaženo

  • Karviná,

Snad každé město se potýká s vraky aut, které na parkovištích dlouhodobě zabírají tolik potřebná místa. Města řeší nepojízdná auta dvěma způsoby. Nově může být auto s více jak půl roku propadlou technickou kontrolou ve finále odtaženo.

Karviná řeší nepojízdná auta na území města dvěma způsoby. První, kdy je vozidlo prohlášeno za autovrak. Musí být prokazatelně nepojízdné a zcela zřejmé, že z místa nemůže odjet. Druhý typ řešení vozidel, které dlouhodobě zabírají místa na parkovištích a nikdo s nimi nejezdí, nabízí novela zákona platná od dubna letošního roku. Zjišťuje se doba propadnutí technického průkazu, která by měla být více než půl roku.

Jana Maierová, vedoucí Odboru komunálních služeb MMK: “Nechceme tyto řidiče ihned pokutovat, ale upozornit je, že je platná novela zákona, a pokud mají déle než půl roku propadlou technickou, aby si to dali do pořádku. Ve finále může totiž dojít až k odtahu jejich vozidla.”

V letošním roce Odbor komunálních služeb MMK vyřešil celkem 38 nepojízdných odstavených vozidel. 

Lukáš Raszyk, náměstek primátora Karviné: “Nově máme zpřístupněn na webu města formulář a tabulku, která auta se řeší, v jakém jsou stavu.”

A ještě upozornění pro řidiče, kteří odevzdají registrační značky do depozitu. Auta bez registračních značek nesmí podle zákona parkovat na veřejné místní komunikaci na území města. Podrobnější reportáž je zde:

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků