Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opilý muž v Karviné vytáhl revolver na tři mladíky. Rozčílili ho odpalováním petard na Silvestra

  • Karviná,

Vytáhl revolver a donutil tři mladíky kleknout a dát si ruce za hlavu, pak na ně zavolal strážníky. 67letému muži z Karviné totiž vadilo, že na Silvestra večer odpalovali petardy a tak se rozhodl udělat pořádek na vlastní pěst. Jenže byl opilý a zřejmě si neuvědomil, že trojici tímto jednáním nebezpečně ohrožuje. Teď mu hrozí až desetileté vězení.

VIDEO: MP Karviná

Vyhrocená situace se odehrála před 8. hodinou večer v Lázeňské ulici v Karviné.

strážník MP Karviná: "Já vám jménem zákona vyzývám odložte zbraň! Běžte dál od té zbraně! Běžte dál, jinak střelím!"

Strážníci společně s policisty museli zakročit proti opilému muži, který ohrožoval revolverem trojici mladíků.

Petr Bičej, ředitel MP Karviná: "Muž ozbrojený legální střelnou zbraní se posilněn alkoholem vydal "zjednat" pořádek na vlastní pěst. Pod hrozbou použití zbraně držel tři mladíky ve své moci, protože odpálili petardy. Z videa vyplývá, že situace byla vyhrocená. Naštěstí strážníci vše zvládli a nikomu se nic nestalo. Pachatel byl na místě předán policii"

67letý muž z Karviné donutil trojici mladíků ve věku 17, 18 a 24 let, aby si klekli na kolena a dali ruce za hlavu.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR Karviná: "V ruce držel legálně držený revolver. Nato podezřelý muž incident oznámil na městskou policii a vyčkal na příjezd strážníků a policistů. Zbraň odevzdal a byl převezen a protialkoholní záchytnou stanici s naměřenou hodnotou bezmála dvě promile alkoholu."

I když muže naštvalo, že mladíci venku odpalovali zábavní pyrotechniku, reagoval bohužel neadekvátně. Po vystřízlivění si 1. ledna rovnou vyslechl obvinění z vydírání.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR Karviná: "Komisař proti muži zahájil trestní stíhání a obvinil ho ze spáchání zločinu vydírání. V minulosti netrestanému, dnes obviněnému muži hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od dvou do deseti let." 

Zbraň, náboje i doklady byly muži odebrány, vše je zajištěno. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy