Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinští strážníci chytali pštrosa. Použili k tomu síť z hokejbalového areálu

  • Karviná,

Velmi kuriózní odchyt mají za sebou karvinští strážníci. Byli požádáni o pomoc při chycení pštrosa, který den předtím utekl svému majiteli. Strážníci byli velmi kreativní, ptáka chytili do sítě, kterou jeden z nich přinesl z hokejbalového areálu.

Úterní směna karvinských městských strážníků byla oproti jiným běžným dnům opravdu výjimečná. Vyjížděli na pomoc majiteli, kterému utekl pštros.

Petr Bičej, ředitel MP Karviná: “Dostali jsme anonymní oznámení od občana, že na ulic Na Stráni se pohybuje pštros, což se tedy ve finále potvrdilo. Strážníci dobrou hodinu a půl spolu s majitelem se snažili odchytit, což v lesním porostu nebylo možné, nakonec tedy sehnali síť a jak vidíte ze záběru, velmi profesionálně toho pštrosa odchytili."
Martin Pala, velitel směny MP Karviná: “Mě napadlo, že pštros je větší zvíře je větší obvyklé než jiné na chytání a snažil jsme se klukům pomoct. dělali jsme rekonstrukci hřiště na hokejbalovém areálu, kde máme oblouky sítě v délce 2x 36 metrů, takže mě to napadlo, že by to mohlo pomoct těm lidem.” 

Pštros byl vystrašený a nezraněný se vrátil zpátky majiteli. Čas od času se stane, že strážníci pomáhají chytat zvířata, jenž utekla majitelům jako koně nebo ovce nebo byla v nesnázích jako třeba v případě labutě. Loni v létě zase odchytili u městského domu kultury hroznýše královského.

Petr Bičej, ředitel MP Karviná: "Můžu říct, že jsme si rozšířili portfolio odchytu zvířat, protože pštrosa jsem tam ještě neměli, měli jsme všelicos, ale pštrosa ještě ne."
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy