Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hroznýš královský se plazil poblíž domu kultury v Karviné, pravděpodobně se ho někdo zbavil

  • Karviná,

Karvinští strážníci mají za sebou kuriozní výjezd. Přivoláni byli k odchytu metr a půl dlouhého hroznýše královského, který se plazil v trávě poblíž městského domu kultury. Had skončil v péči odborníků. Je pravděpodobné, že se hada takto nezodpovědně někdo zbavil.

Poblíž karvinského městského domu kultury si kolemjdoucí všimli plazícího se hada. K odchytu přivolali strážníky, kteří pomocí rukavic a speciálních háků šetrně hada přemístili do připravené krabice.

Petr Bičej, ředitel MP Karviná: “Strážníci byli přivolání do parčíku před městským domem kultury, že se tam plazí had a když přijeli na místo, zjistili tam asi 1,5 metrů dlouhého hroznýše královského."

Odchyceného hroznýše chtěli strážníci převést do přírodovědné stanice, nakonec putoval do odborné péče k chovateli hadů.

Naděžda Sikorová, vedoucí Přírodovědné stanice SVČ Juventus Karviná: “Bohužel, my tady nemáme místo, kam bychom ho umístili. Jelikož znám pána, který je ochoten se starat o takové hady, tak jsem jim dala kontakt. Je to hroznýš královský, který se vyskytuje v Jižní Americe. Dorůstá v přírodě do délky 4 metrů, je to škrtič, není jedovatý. Často ho lidé chovají. Když ho mají od mala, je zvyklý na ruce a je přítulný."

Strážníci i pracovníci přírodovědné stanice se shodli na tom, že se hroznýše chtěl někdo zbavit.

Naděžda Sikorová, vedoucí Přírodovědné stanice SVČ Juventus Karviná: "Je to hrozná nezodpovědnost, takových případů ale přibývá. Lidé si často pořídí zvíře a pak se ho chtějí zbavit. Je to trestuhodné, protože i ta zvířata mají emocionální život a my je vystavujeme stresu. Vzpomínám si na scénu z Malého prince, kdy liška říká Malému Princi.. “Jestli sis mě ochočil, tak jsi za mě zodpovědný.." a to lidé prostě neberou."
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy