Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karviná hledá nájemce nebytových prostor v historických domech na náměstí

  • Karviná,

Město Karviná hledá nájemce tří nebytových prostor v historických domech na náměstí, které už dříve odkoupilo ze soukromého sektoru. Domy byly zanedbané a dlouho nevyužívané, nyní je opravuje a připravuje k užívání.

Tři historické domy na náměstí, jejichž oprava začala na podzim loňského roku, nabídnou kromě několika bytových jednotek i tři nebytové prostory pro podnikání. Město v současné době hledá vhodné nájemce.

Jan Wolf, primátor Karviné: "V současné době vyhlašujeme výběrové řízení na nájemce nebytových prostor, bude zřízena speciální komise, která bude vybírat. Ta bude složená z řad zaměstnanců úřadu, zastupitelů, včetně zastupitelů opozičních. Byl bych rád, abychom předešli jakýmkoliv spekulacím o nějakém netransparentním výběru."

Na webu Karviné jsou již nyní zveřejněné podrobnosti a informace, co vše má žádost o pronájem obsahovat.

Helena Bogoczová, vedoucí odboru majetkového MMK: "Může se potom žádost do 25. března do 13 hodin přinést buď na podatelnu v budově C nebo přímo na odbor majetkový osobně donést. Chtěli bychom, aby se to náměstí tímto oživilo, aby se rozšířila nabídka služeb a obchodů nebo činností, které se tu na náměstí nabízí."

Jeden nebytový prostor se nachází v rohovém domě s číslem popisným 33 ulic Svatováclavská a Masarykova náměstí.

Helena Bogoczová, vedoucí odboru majetkového MMK: "Ten zajímavý rohový prostor má zhruba 130 metrů čtverečních. Obsahuje samostatnou jednotku pro činnost, ať je to obchod, bistro a potom zázemí, jako je sklad, kanceláře, šatny, toalety. Tady ten prostor má i WC pro imobilní veřejnost. Je chystaný tak, že by tam mohlo být deset sedících osob."

Další dva nebytové prostory se nachází v domě s popisným číslem 35, jde o dům vedle restaurace.

Helena Bogoczová, vedoucí odboru majetkového MMK: "Ten jeden je opravdu zajímavý, 160 metrů čtverečních a druhý je příjemný, menší 48 metrů čtverečních. Tyto prostory mají své sociální zařízení, kancelář, malý sklad a všechny mají bezbariérový přístup.”

Přestože jde o domy v památkové zóně, připravuje odbor majetkový magistrátu města i technické záležitosti, které jsou typické pro současnou dobu.

Helena Bogoczová, vedoucí odboru majetkového MMK: "Ať je to klimatizace, centrální zdroj tepla, všechny strukturované rozvody pro datové schránky, WIFI. Budou tam zabezpečovací systémy a co se týče zásobování, ze zadní části budou zvonková tabla."

Město chce s vybranými nájemci uzavřít budoucí nájemní smlouvu.

Helena Bogoczová, vedoucí odboru majetkového MMK: "Potřebujeme s nimi již spolupracovat na nějakých drobných úpravách, pokud by měli zájem. Taky chceme, aby byl pak upřesněný termín, kdy se bude moci uzavřít konkrétní nájemní smlouva, předpokládáme, že by to měl být prosinec- leden příštího roku. Hlavně bychom chtěli, aby tam byli činnosti, které tam budou mít celoroční provoz."
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy