Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinští zastupitelé se sešli na 18. zasedání. Řešili dotace i nové dopravní hřiště

  • Karviná,

V sále obchodně podnikatelské fakulty se konalo 18. zasedání zastupitelstva města.

Karvinští zastupitelé se sešli na svém 18. zasedání v sále OPF v pondělí podvečer. Jedním z hlavním bodů programu bylo navýšení financí pro podnikatele, kteří žádali v únoru o podporu v programu Antivirus. V únoru byla pro podnikatele vyčleněna částka 2 miliony korun, ta ale nestačila, navyšuje se proto o více jak 2 700 tisíc.

Jan Wolf, primátor Karviné: “My jsme schválili navýšení dotace pro podnikatele, protože proběhlo vyhodnocení žádostí o 20 tisíc korun, těch žádostí bylo více, než jsme předpokládali, proto jsme dnes schválili zvýšení rámce o 2,7 milionů korun pro ty, kteří si o to požádali. Ti žadatelé budou vyrozuměni dopisem, finance jim budou poslány na účet, Jsme rádi, že aspoň takto jim můžeme pomoci, ta doba je těžká.je to solidární příspěvek, doufáme, že aspoň takto jim pomůže.”

Schvalovali se také dotace pro sociální oblast a dotace do sportovních aktivit na letošní rok.

Andrzej Bizon, náměstek primátora: "Minulý rok byl trochu zvláštní ve všech činnostech, i ve sportu, Minulý rok jsme nechali všem spolkům a klubům nechali veškeré dotace v plné výši, letos jsme se dohodli, že dáme dotace na polovinu s tím, že pokud se protiepidemiologická opatření uvolní a kluby budou činné dále, tak můžeme uvažovat o dalším navyšování těchto částek. Já doufám, že jim to pomůže, že se můžou vrhnout na další činnost a přeji všem, ať se daří a hlavně ať můžou děti sportovat.” 

Zastupitelé se také dohodli na vybudování nového dopravního hřiště..

Lukáš Raszyk, náměstek primátora: "Chceme přesunou stávající dopravní hřiště a vybudovat nové u školy Prameny a na stávajícím dopravním hřišti je jeden z projektů Karviná všemi deseti, takzvaný CEPIS kde by měla vzniknout nová budova OPF v Karviné."

Nové dopravní hřiště bude odpovídat standardům dnešní doby, bude otevřeno i pro veřejnost.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy