Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Permoník získal cenu Nadace OKD za výchovné koncerty. Pořádá je od roku 1975

  • Karviná,

Nadace OKD i letos vybírala nejlepší projekty, které finančně podpořila. Kvůli opatřením vlády ceny předává jednotlivě. Jednu z nich si zasloužil karvinský Permoník, a to za výchovné koncerty, které organizuje už od sedmdesátých let minulého století.

Ceny Nadace OKD rozdávala letos potřinácté a trochu jinak, než obvykle. Před koronavirovou krizí se všichni ocenění sešli společně na slavnosti, kde jim byli ceny předány. Letos si je přebírají vítězové jednotlivě. Jednu z cen vyhlašovaných ve třech kategoriích, získal karvinský Permoník v Projektu roku.

Karolína Preisingerová, ředitelka Nadace OKD: “Mají skvělé výkony, podporujeme je už řadu let a velmi si to zaslouží."

Cenu převzali zástupci Permoníku v zázemí ZUŠ Bedřicha Smetany.

Petr Kazík, prezident Permoník Choir Karviná: “Vnímáme tohle ocenění jako velmi důležité, protože to bylo za projekty výchovných koncertů, které Permoník dělá už od roku 1975." 
Barbara Januszová, hlava hlasu Permoníku: “Ve čtvrté třídě jsme dělali výchovný koncert Karkulka nebo Perníková chaloupka. Myslím, že to jsou jedny z nejhezčích koncertů, protože to všechny baví."

Výchovné koncerty obsahují zcela jiný repertoár, než má Permoník v běžné koncertní činnosti. Připravují se proto zvlášť na samostatných soustředěních, které se platí právě z nadačního fondu Nadace OKD.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy