Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinští házenkáři mají dobře našlápnuto, vyhráli první finálový zápas

  • Karviná,

Karvinští extraligoví házenkáři se úspěšně probojovali do finále extraligy. Na domácí palubovce hráli proti Plzni. I když bylo dramatické utkání plné technických chyb, podařilo se karvinským vyhrát první finálový souboj, a to o jedinou branku.

První finálový zápas karvinských házenkářů proti Plzni skončil velmi těsně vítězstvím domácích o jedinou branku 27:26. Dramatický duel plný bojovnosti, ale i technických chyb byl napínavý po celou dobu utkání.

Michal Brůna, trenér HCB Karviná: "To vítězství se nerodilo jednoduše, my jsme zahráli slabší zápas dneska. Trápili jsme se hlavně ve střelbě, ale koncovka zápasu nám vyšla i přes zranění, která jsme utržili v tom zápase, doufám, že budou všichni dobří na další zápas."
Jan Užek, hráč HCB Karviná: "My jsme věděli, že to budou vyrovnané zápasy, ale máme Plzeň dobře načtenou, trenér pro nás dělá super práci. Věděli jsme, že to bude tvrdý zápas, myslím, že jsme si to trochu zkomplikovali sami, ale máme první bod z těch tří důležitých a to je důležité."

Karvinští se připravovali na jejich herní kombinace, techniku a hlavně obránce v útoku Milana Škvařila.

Michal Brůna, trenér HCB Karviná: "To si myslím, že jsme bránili dobře. Měli více štěstí, v prvním poločase se střelbou, kdy tam Maňas byl několikrát na těch balonech, my jsme se naopak trápili s tou střelbou, ale nakonec jsme to uhráli. "

První finálový boj zažil Ondřej Skalický, který do Karviné nastoupil v roce 2019.

Ondřej Skalický, hráč HCB Karviná: "Rozhodně jsem cítil nervozitu, ale tu zdravou, to k tomu patří. Byl to výborný výkon od všech, jsem rád, že jsme vyhráli ."

Velkou podporu měli domácí v divácích, kteří po rozvolnění mohli přijít v omezením počtu své hráče podpořit.

Jan Užek, hráč HCB Karviná: "My jsme cítili tu podporu pořád stejnou, i když nebyli tady v hledišti, ale cítili jsme ji pořád. Psali nám, podporovali nás, dnes to bylo o to lepší, že tu mohli být s námi, i když ne tolik jako bychom chtěli, ale i tak je to strašná pomoc."
Ondřej Skalický, hráč HCB Karviná: "Ty emoce tam jsou, my to cítíme, jsme rádi, že přišli a potáhli nás k vítězství."

A malá perlička na závěr. Před vstupem do play off změnila většina hráčů týmově i barvu vlasů.

Jan Užek, hráč HCB Karviná: "My jsme si řekli, že bude barva zelená, ale nějak to zežloutlo, bohužel. Já bych si ji dal taky, ale nemám kam no."

Další finálový souboj se uskuteční ve středu v Plzni.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy