Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Polský farář sloužící v Karviné čelí nařčení z obtěžování mladého ministranta

  • Karviná,

Velmi vážné obvinění padlo ze strany jednoho z ministrantů proti faráři z Karviné. Údajně ho obvinil ze sexuálního obtěžování. Případem se zabývá policie, která musí ověřit, zda se nařčení zakládá na pravdě.

Případ je velmi zvláštní už jen tím, že zneužit měl být údajně zletilý mladý ministrant.

Pavel Siuda, mluvčí ostravsko-opavské diecéze: "Obdrželi jsme informaci, že bylo podáno trestní oznámení na jednoho z kněžích ostravsko-opavské diecéze a věc je v šetření Policie České republiky."

Policie zatím faráře z ničeho neobvinila. Musí totiž prověřit veškeré okolnosti tohoto velmi citlivého a vážného nařčení.

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR MSK: "Kriminalisté prověřují podezření z možného zločinu mravnostního charakteru, ke kterému mohlo dojít v průběhu měsíce června v okrese Karviná a to mezi dospělými osobami, které se znaly. Kriminalisté zajistili stopy, které vyhodnocují a provádí další procesní úkony."

Poté, co vyšla událost na povrch, farář raději dobrovolně odstoupil ze své funkce.

Pavel Siuda, mluvčí ostravsko-opavské diecéze: "Dotyčný rezignoval na veškeré funkce, kterými byl pověřen, je mimo službu a bylo zahájeno vnitrocírkevní šetření. Vzhledem k tomu, že tato šetření jsou na samotném počátku, nebudeme podávat další informace."

Farář, který je původem z Varšavy, přišel do Karviné před zhruba sedmi lety z Bolatic. Za tu dobu se stal ve farnosti velmi oblíbeným. Lidé kolem něj obvinění nevěří a domnívají se, že by mohlo jít například o nějaký druh pomsty. To ale bude muset definitivně rozklíčovat právě policie. Velmi vážné obvinění totiž může faráři rozhodně zkomplikovat život, a to i v případě, že by bylo nepravdivé.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy