Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Aktuálně z Karviné 29.6.2021: Komiksy do škol, Mezinárodní konference knihovníků

  • Karviná,

Karvinská regionální knihovna roznesla ještě před letními prázdninami přes 200 kusů výtisku komiksu do všech karvinských základních škol. Uspořádala také již potřetí, poprvé online, Mezinárodní knihovnická konference Profese knihovník – Knihovník v přímých službách.

KNIHOVNA ROZDALA ŠKOLÁKŮM KOMIKSY O KARVINÉ

Karvinská regionální knihovna roznesla ještě před letními prázdninami přes 200 kusů výtisku komiksu do všech karvinských základních škol a seznámila pedagogy s jeho možnostmi využití ve výuce. Komiks nazvaný Karviná, Fajne město na řece Olze, vznikl ve spolupráci s autorkami Petrou Braunovou a Barborou Brůnovou v květnu letošního roku. Jeho vydání finančně podpořila Nadace OKD v rámci projektu Společně s úsměvem III.


MEZINÁRODNÍ KNIHOVNICKÁ KONFERENCE PROFESE KNIHOVNÍK

V Regionální knihovně Karviná se uskutečnila již potřetí, poprvé online, Mezinárodní knihovnická konference Profese knihovník – Knihovník v přímých službách. Kinosál knihovny se stal vysílacím zázemím pro přednášející a účastníci konference mohli sledovat živé vysílání prostřednictvím YouTube kanálu knihovny. Program konference byl rozdělen do pěti tematických bloků reflektujících kompetence a nároky na knihovníky 21. století. Na konferenci se o své zkušenosti z praxe podělili odborníci z Česka, Polska a Slovenska. Akci finančně podpořili Moravskoslezský kraj a Ministerstvo kultury ČR.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy