Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karviná pomáhá jižní Moravě finančně i materiálně

  • Karviná,

Materiální i finanční pomoc míří na jih Moravy i z Karviné. Velkou sbírku zorganizoval místní Český červený kříž, několik desítek dobrovolníků z Karviné a okolí také fyzicky v postižených obcích pomáhalo. Finančně pomůže postižené oblasti i město.

Obrovskou vlnu solidarity v celé zemi vyvolalo neštěstí na jihu Moravy. Okamžitě na pomoc zareagovala i Karviná. Rada města na svém mimořádném zasedání rozhodla o zaslání finančního daru ve výši 100 tisíc korun pěti obcím : Lužice, Mikulčice, Moravská Nová Ves, Hrušky a město Hodonín.

Jan Wolf, primátor Karviné: “Dnes jsem svolal mimořádnou Radu města, řešili jsme pomoc pro postižené obce. Dohodli jsme se na okamžité pomoci pro pět nejpostiženějších obcí, každá z těchto obcí získá dvacet tisíc korun. Jde opravdu o okamžitou pomoc, v rámci zákona o obcích více v této chvíli poskytnout nemůžeme, ale určitě na standardním zasedání zastupitelstva se budeme bavit o další finanční pomoci."

Do pomoci se zapojili i samotní občané, firmy a organizace. Lidé přiváželi materiální pomoc na základnu ČČK Karviná, který bleskově na katastrofu zareagoval a vyhlásil materiální sbírku. Konala se přes celý víkend až do pondělka, kdy byla kvůli obrovskému množství sbírka prozatím zastavena.

Oldřich Gbelec, ředitel ČČK Karviná: “Ta sbírka probíhá nejen v Karviné, ale máme pobočku i v Bohumíně, Rychvaldě, Orlové a té pomoci je velké množství, lidé nosí, co je potřeba, nabídli i pomoc, že prostřednictvím svých dodávek tam to odvezou. Samozřejmě budeme pružně reagovat, pokud bude potřeba, ale v tuto chvíli je té pomoci tolik, že by bylo zbytečné hromadit to zboží, budeme vyčkávat a jakmile budeme povoláni, tak zase další sbírku vyhlásíme. Lidé mohou pomáhat také prostřednictvím sbírky, kterou má ČČK vyhlášenou a to buď zasláním peněz na účet nebo pomocí DMS."
Milan Čahoj, asistent pedagoga pro děti se speciálními učebními požadavky: "Máme sbírku ze ZŠ Komenského, je to sbírka od učitelů, je tam různá kosmetika, čistící prostředky, kýble, metly, všechno, co se může hodit při těch katastrofách. Já si myslím, že každá maličkost pomůže v těchto těžkých situacích."
Oldřich Gbelec, ředitel ČČK Karviná: “Já bych chtěl poděkovat všem, kteří přispěli, ať už finančně, nebo nabídkou práce nebo že nám přivezli byť jeden čistící prostředek, ale ta pomoc je tady obrovská a je vidět, že Češi se umí semknout nejen při hokeji, ale i při těchto událostech, které nás zasáhli."

Pomáhají organizace, jednotlivci i skupiny svolané prostřednictvím sociálních sítí a to i s nabídkou fyzické pomoci jako dobrovolníci přímo na místě neštěstí.

Nahlásit chybu
Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

RegioJet a.s. - nástupní místo Havířov, Bohumín
Havířov
od 25 000 do 38 000 Kč/měsíc

Detail

Z + M Logistics, spol. s r.o. - Orlová
Orlová
od 7 388 do 12 313 Kč/měsíc

Detail