Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Konference k projektu Podnikatelské informační centrum

  • Karviná,

V rámci realizace projektu Podnikatelské informační centrum se uskutečnila v prostorách Generálního konzulátu PL v Ostravě první ze tří konferencí za účelem podpory přeshraničního podnikání.

Zúčastnilo se jí 35 zástupců podnikatelských subjektů, měst a obcí z české i polské republiky za podpory generální konzulky Izabelly Chwastowicz .

Ivo Barteček, předseda Okresní hospodářské komory Karviná, člen dozorčí rady HK ČR: "Byly představeny ty zásadní rozdíly mezi podnikáním v Polsku a ČR, cílem té akce je, aby byly korektní informace pro obě strany, protože ne vždy to, co se prezentuje zejména z polské strany, že u nás je to super, tomu tak není. Takže i část těchto věcí byla prezentována, co se týče daní, přihlášení se k dani z přidané hodnoty, založení té či oné formy podnikatelského subjektu na každé straně hranic."

Projektu bude spuštěn po poslendí konferenci, která se uskuteční na konci srpna v Horní Suché.

Ivo Barteček, předseda Okresní hospodářské komory Karviná, člen dozorčí rady HK ČR: "Bude to jak webových stránek tak kamenného poradenského centra. Bude to na české straně."

Vedoucí projektový manažer Ivo Barteček také připomněl obsah uzavřeného memoranda o vzájemné česko-polské spolupráci a zdůraznil, že realizace tohoto projektu je jedním z jeho cílů.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy