Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zastupitelé Karviné schvalovali dotace a seznámili se s územní studií lokality Nad Pískovnou

  • Karviná,

21. zasedání zastupitelstva města se konalo v sále Obchodně podnikatelské fakulty v pondělí podvečer.

V pondělí 13. září se v sále OPF sešli zastupitelé na svém již 21. zasedání. Program obsahoval 28 bodů, zastupitelé například schvalovali další finanční dar pro pět obcí na Jižní Moravě, které postihlo tornádo. Celkově všech pět obcí obdrží od Karviné půl milionu korun, každá obec sto tisíc.

Jan Wolf, primátor Karviné: “My jsme slíbili obcím postiženým tornádem to, že jim finanční prostředky dokryjeme. My jsme jim schválili jako Rada Karviné 20 tisíc korun, což bylo v kompetenci Rady, čekali jsme na nejbližší zastupitelstvo, kde každé z těch postižených měst obdrží ještě 80 tisíc, takže celkově 100 tisíc. Vím, že to byla obrovská tragédie, že to není žádná horentní suma, ale chceme jim alespoň tímto způsobem pomoci."

Na programu byla i informativní zpráva o Karvinském moři. Karviná na jeho další rozvoj získá dotaci z kraje.

Jan Wolf, primátor Karviné: “Ta dotace je ve výši 5 milionů korun, stejně i my, jako město chceme investovat dalších 5-7 milionů korun a už teď v průběhu podzimu a jara budeme připravovat další vylepšení Karvinského moře, ať to bude cyklo nebo inline stezka, rozšíření pláže, mola a další zajímavosti."

Rozdělovaly se také dotace nad 50 tisíc korun v sociální oblasti.

Miroslav Hajdušík, náměstek primátora: “Schvalovali jsme další kolo dotací a tak,. jak jsme slíbili v loňském roce, podařilo se nám udržet, že ty služby dostaly stejné peníze jako v loňském roce, i když některé třeba byly zavřené. také jsme se zavázali k tomu, že i příští rok budeme spolufinancovat provoz Senior pointu tady v Karviné."

Zastupitelé se také seznámili s územní studií lokality Nad Pískovnou.

Jan Wolf, primátor Karviné: "Dnes jsme schválili územní studii lokality Nad Pískovnou, je to zhruba 50 ha, které patří městu. Máme zájem tam vybudovat novou lokalitu pro individuální bydlení. Pokračujeme v tom trendu, že chceme, aby lidé v Karviné stavěli rodinné domky. je to krásná lokalita. Bude připravovat projektové dokumentace. Následně budeme toto území rozparcelovávat a připravovat inženýrské sítě. Jde o další lokalitu pro výstavbu rodinných domů. My v současné době máme připravenou projektovou dokumentaci, máme rozparcelováno v lokalitě Nad vagónkou a předpokládám, že v průběhu podzimu bychom chtěli tuto lokalitu nabídnout občanům, aby si ty pozemky vybírali. Ta cena se bude vyvíjet od licitace."

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry