Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

STUDUJ U NÁS: Klíček bavil děti i rodiče Hrami bez hranic

  • Karviná,

Děti z karvinské mateřské školky Klíček zažily poslední den školního roku v podobě sportovní akce nazvané Hry bez hranic. Při netradičních sportovních disciplínách pokořily své limity, podívejte se na reportáž.

Mateřská škola Klíček zorganizovala pro rodiče současných, bývalých i budoucích žáků velký sportovní den na zahradě nazvaný Hry bez hranic, které připomínaly extrémní překážkové závody pro dospělé a děti. A protože školku navštěvují děti se speciálními vzdělávacími potřebami - děti s autismem, mentálním a tělesným postižením, zrakovým nebo s vadami řeči, disciplíny byly odlehčené.

Eva Janáková, ředitelka MŠ Klíček: "Uzpůsobili jsme to tak, že nesoutěží každý sám za sebe, ale máme rodinné týmy a podmínkou je, že disciplínu musí splnit aspoň jeden z týmu."
Jan Marunič, spoluorganizátor: "Oni tady budou mít řadu překážek, které si asi v životě nezkusily a dnes poprvé si to vyzkoušejí a dáme jim ten pocit vítězství toho, že to zvládly."

Na patnácti stanovištích si rodinné týmy vyzkoušely balanční disciplíny a překonávaly různé bariéry a po stylu Spartan race se také děti plazily v bahně.  V průběhu konání akce musely být Hry bez hranic na chvíli kvůli počasí přerušeny.

anketa: rodiče a děti: "Super pro děti, krásné disciplíny, děti si to užijí. "Mě bavilo strašně, jak jsme nesly kládu v ruce a obíhali jsme, potom to lezení." "Hodně mě to baví, zbývají mi dvě, akorát začalo pršet a kroupy, tak jsme to nemohli dohrát, ale baví mě to tady strašně moc."

Vítězem byl opravdu každý, kdo si Hry bez hranic alespoň zkusil.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy