Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Spolkovém domě se vzpomínalo na život v koloniích v Karviné-Dolech

  • Karviná,

Senioři z městských klubů se sešli ve Spolkovém domě, aby tady společně prostřednictvím promítání starých fotografií zavzpomínali na život v koloniích v Karviné-Dolech. V hledání domů a míst, která kdysi navštěvovali, jim pomohla i interaktivní mapová aplikace.

Odbor sociální magistrátu města Karviné společně se zástupci skupiny Karviná 2- Příznivci Kolonie Mexiko zorganizovali pro seniory z městských klubů vzpomínkové setkání s promítáním. Přítomní si tak prostřednictvím fotografií míst, která už neexistují, mohli připomenout své zážitky z dětství a mládí.

Marie Pollaková, pracovnice Odboru sociálního MMK: "Nejčastěji se vyhledávají domy, kde oni bydleli, příjemné bylo, když jsme našli školu a teď se zjistilo, kolik těch seniorů do té školy chodilo, takže to bylo příjemné."

Pan Zdeněk Smiga hledal dům s číslem popisným 1319.

Zdeněk Smiga, pamětník: "To byla fotka z před války, bo tam byly ty ploty, potom to bylo všechno pobulané, jenom podle té kamenné kulaté zdi , to tam zůstalo. Ten dům se zkrátka lomil na polovičku, ale rodiče tam vydrželi, aby se mohli přestěhovat do Karviné, do Ráje, do druhé kolonie."

Fotografie se promítaly prostřednictví interaktivní mapové aplikace nazvané Karvinsko ve stopách času, kterou vytvořili zástupci Státního okresního archivu Karviná a statutárního města Karviná. Fotografie různých objektů do ní postupně zajišťovali sami pamětníci.

Zbyšek Smieja, spoluorganizátor akce: "Máme takovou velkou obec, která pomáhá jedno k druhému a to, že tam jos všelijaké budovy, to je naše mládí, my jsme to zažili, asi tak."

Seniory vzpomínkové setkání potěšilo a těší se na další. Ta budou ale rozdělena podle jednotlivých bývalých kolonií.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyČOS - Česká ochranná společnost a.s. objekty Horní Suchá
Horní Suchá
od 17 300 Kč/měsíc

Detail

MadExIm služby s.r.o. - areál NKZ Stonava
Stonava
od 25 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

ČOS - Česká ochranná společnost a.s. - Průmyslová zóna Nové Pole
Karviná
od 17 300 Kč/měsíc

Detail