Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mezinárodní mládežnický turnaj v házené Karviná Cup se letos vydařil

Karviná |

V Karviné se konal velký mezinárodní házenkářský turnaj Karviná cup kategorie U16 a U18. Na palubovce měli diváci možnost vidět dorosteneckou házenou špičkové úrovně z České a Slovenské republiky a také Polska. Domácím se letos nedařilo jak by si přáli, tentokrát si z turnaje nevybojovali žádné cenné kovy.

Házenkářská hala v Karviné hostila týmy z různých měst České, Slovenské a Polské republiky v rámci tradičního mezinárodního mládežnického turnaje Karviná Cup.

Slavnostním nástupem a přivítáním všech týmů házenkářů v pátek odpoledne turnaj oficiálně začal, i když několik utkání hráči odehráli už během čtvrtečního odpoledne. Hrálo se v kategoriích U16 a U 18. Jde o jeden z největších turnajů v republice.

Lukáš Raszyk, náměstek primátora Karviné: "Jsme rádi, že se nám po dlouhá léta daří držet podporu tomuto turnaji, po covidu je fajn, že přijelo daleko více mužstev, je jich 15, což je o polovinu více než minule. Doufejme, že to bude i v dalších letech pokračovat."
Radek Godál, projektový manažer mládeže HCB Karviná: "Začátek byl kvůli tomu, aby se poznávala mládež, předsezonní příprava, aby proběhla, porovnali mezi sebou síly, ale na druhou stranu aby tam zůstal ten duch přátelství a sportovního výsledku a utkání. Oproti pravidelným účastníkům tady máme tři nové týmy a to je HAOLK Olomouc, pak tady máme HC Záhoráci, Stupava/Malacki a Wybrzeże Gdańsk, ten je tady díky novému operačnímu programu Visegrade found."

Poprvé se turnaje zúčastnil i tým z polského města Gdańsk

Karol Radecki, trenér mládeže Wybrzeże Gdańsk: “Přijeli jsme do Karviné poprvé, na pozvání karvinského pořadatele. Je to silně obsazený turnaj a my máme ohromnou radost, že jsme mohli přijet se dvěma týmy U16 a U18. Je to výborná příprava před nadcházející sezónou. Od turnaje očekáváme co nejlepší výkony, abychom se připravili a co nejlepší výsledky.” 

anketa: účastníci turnaje: “My jsme přišli z Povážské Bystřice a docela jsme se těšili na tento turnaj.” Jsem z HAOLKu, na Karviná Cup jsem se těšil, jsem tady poprvé, snad to bude dobré. Proběhla velmi intenzivní příprava, náročná, pod vedením trenéra Šuby," "My jsme přijeli s cílem zahrát si, sehrát ten tým, aby to šlo v té sezóně, aby to fungovalo všechno spolu, abychom věděli, co bude základ a tak.” 

Sehrát se v týmu před sezonou bylo důležité i pro oba karvinské manšafty pod vedením zkušeného hráče Václava France.

Václav Franc, trenér obou dorosteneckých týmů a hráč HCB Karviná: "Je to finální fáze přípravy, takže to družstva prověří, jak na tom jsou. Když to rozdělím na starší kategorii, odehráli jsme tři utkání, teď s Povážskou jsme konečně dokázali vyhrát, což je pozitivní, mladší dorost, zatím jsme nevyhráli, dostali jsme celkem dost výrazné rozdíly, ale ti kluci jsou ve fázi učení, takže vůbec nic se neděje, výsledky neřešíme. Co se týče nějakých ambicí a cílů - jen herně růst a to je to hlavní.”

Turnaj každoročně podporuje kromě sponzorů i město, MSK a Nadace OKD. V kategorii U16 se nejlépe na turnaji dařilo týmu z Lovosic, karvinští skončili osmí. V kategorii U18 vyhrál polské Kielce, Karviné patřilo sedmé místo. Vyhlášeni byli i nejlepší hráči, za Karvinou to byl brankář Ondřej Mira.

Nahlásit chybu


K tématu

Mládežnického turnaje v házené Karviná Cup se letos zúčastnil rekordní počet týmů

30. srpna 2023 16:14 | Celý MS kraj | Monika Danková

V Karviné se konal velký mezinárodní házenkářský turnaj Karviná Cup kategorie U16 a U18. Na palubovce měli diváci možnost vidět dorosteneckou házenou špičkové úrovně z České a Slovenské republiky a také Polska. Domácím se letos nedařilo jak by si přáli, tentokrát si z turnaje nevybojovali žádné cenné kovy.

To byl nervák! O vítězi dalšího boje v házené mezi Karvinou a Plzní rozhodly sedmičky

12. května 2023 8:01 | Karviná | Monika Danková

Strhující podívaná čekala na diváky v karvinské házenkářské hale, kde se konal další finálový zápas mezi Karvinou a Plzní. Napětí se dalo doslova krájet, zvláště v posledních minutách zápasu, který nakonec vyhrála Karviná.

Karvinští házenkáři nezklamali, ve finále vedou 2:0 na zápasy. Plzeň porazili na sedmičky

11. května 2023 15:01 | Celý MS kraj | Monika Danková

Strhující podívaná čekala na diváky v karvinské házenkářské hale, kde se konal další finálový zápas mezi Karvinou a Plzní. Napětí se dalo doslova krájet, zvláště v posledních minutách zápasu, který nakonec vyhrála Karviná.


Ostravané tvoří prostor. Podpořeno bylo dalších 5 projektů

V Ostravě už několik let funguje oblíbený dotační program, který umožňuje obyvatelům města zvelebit si okolí svého bydliště. Nese název Tvoříme prostor a v těchto dnech zastupitelé schválili dalších 5 zajímavých projektů.

Provoz na D1 před Ostravou půl roku omezí oprava mostu, další se opravuje v opačném směru

Dnes 9:42 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Nejbližších 5 měsíců budou muset řidiči strpět omezení na dálnici D1, kde na 340. kilometru ve směru na Ostravu probíhá celková rekonstrukce mostů.

Většina věřitelů schválila restrukturalizační plán Liberty Ostrava

Dnes 14:06 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Věřitelé společnosti Liberty Ostrava schválili restrukturalizační plán. Hlasovalo pro něj více než 90 procent věřitelů, překonali tak hranici 75 procent, která je potřebná pro schválení restrukturalizace.

Komisariát MP v Balzacově ulici se bude stěhovat

Už příští týden se otevře zrekonstruovaná budova pro městskou policii v Kubelíkově ulici. Právě zde se přestěhuje komisariát z Podlesí. Přípravy si vyžádají částečné omezení provozu.

Žena se poranila o jehlu v zahradnickém substrátu, testy budou trvat rok

Velmi nepříjemná událost se stala jedné zaměstnankyni Muzea Těšínska. Při práci v archeoparku se poranila o injekční jehlu, která byla v zahradnickém substrátu. Žena teď podstupuje testy, zda není nakažená některou z infekčních nemocí.

V opavské nemocnici pokračuje stavba nadzemních koridorů mezi pavilony

Včera 17:31 | Opava | Jiří Cileček

Ve Slezské nemocnici Opava se staví nadzemní koridory mezi pavilony S,V a L,N. Zakázku ve výši 150 milionů korun financuje zřizovatel nemocnice, Moravskoslezský kraj. První část by měla být hotová do konce roku.

Krojovaní horníci si pietním aktem připomněli důlní neštěstí na Dole Gabriela

Před 100 lety zahynulo při důlním neštěstí na Dole Gabriela 15 horníků. Tuto tragickou událost si připomněli krojovaní horníci v Karviné-Dolech pietním aktem a také bohoslužbou v šikmém kostele sv. Petra z Alkantary.

Klauni z Balónkova baví děti na dětském oddělení Nemocnice ve Frýdku-Místku

Pravidelně navštěvují dětská oddělení v nemocnicích a baví tamní děti. Návštěvy klaunů patří mezi nedílnou součást péče o malé pacienty i v Nemocnici ve Frýdku-Místku. Samotní klauni svou práci berou jako poslání.

Senioři se mohou hlásit o místo v novém Domově pod Bílou horou v Kopřivnici

Včera 15:25 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Domov pod Bílou horou v Kopřivnici ode dneška přijímá žádosti o službu v domově pro seniory a v domově se zvláštním režimem. Celkem nabízí 84 míst. Nový domov buduje Moravskoslezský kraj od konce roku 2021, aktuálně se stavba dokončuje a připravuje se spuštění provozu domova jako nové krajské příspěvkové organizace. Slavnostní otevření je naplánováno na 18. červen.

Novojičínští rodáci uctili čestného občana Karla Kryla

Klub rodáků a přátel města vyhlásil v Novém Jičíně jaro Karla Kryla. Uctil tak kulaté výročí narození i úmrtí tohoto novojičínského čestného občana.

Billiard club Havířov byl pořadatelem mistrovství ČR

Hned tři hráči Billiard clubu Havířov bojovali o vítězství v mistrovství ČR v trojbandu. Postoupit na světový turnaj mohl jen jeden nejlepší z šestnácti účastníků.

V Havířově se konalo mistrovství MSK v turistickém závodu

Na 90 účastníků z Moravskoslezského kraje se zapojilo do turistického závodu, což je běh terénem s kontrolními disciplínami. Akci v Havířově uspořádal Klub českých turistů a Asociace turistických oddílů mládeže.

Kniha očima pamětníků „K poslední šichtě – Zdař Bůh!“ mapuje důlní neštěstí před 100 lety

V pátek 12. dubna 2024, v den stého výročí ničivé exploze v Dole Gabriela byla v Karviné slavnostně pokřtěna kniha, která očima pamětníků mapuje nejen tuto ale i další, největší důlní katastrofu na Karvinsku, při které zahynulo 235 horníků.

Aktuálně z Karviné: Další dopravní omezení ve městě, pozvánka na akci Den Země

13. dubna 2024 17:14 | Karviná | Monika Danková | Karvinský expres

Od příštího týdne začnou další dopravní komplikace ve městě. Statutární město Karviná pořádá ve čtvrtek 18. dubna na Masarykově náměstí ve Fryštátě Den Země.

V Havířově se bojovalo o místa na olympiádě ve stolním tenise

13. dubna 2024 16:54 | Havířov | Bára Kelnerová | Havířovský expres

V Národním tréninkovém centru stolního tenisu v Havířově se konala kvalifikace mixů na olympiádu, kam se chtěla probojovat i dvojice Jan Valenta a Zdena Blašková.

V Karviné proběhly zápisy do 1. tříd základních škol

13. dubna 2024 15:48 | Karviná | Monika Danková | Karvinský expres

Tento týden se na základních školách konaly zápisy do prvních tříd. V té době jsme s kamerou vyrazili za budoucími prvňáčky na Základní školu U Studny, kde na ně netrpělivě čekali učitelé. Byli zvědaví, co všechno předškoláci umí a zda se do školy těší.

Mezinárodní mládežnický turnaj v házené Karviná Cup se letos vydařil
Vydáno 2. září 2023 16:14, Karviná, Monika Danková
V Karviné se konal velký mezinárodní házenkářský turnaj Karviná cup kategorie U16 a U18. Na palubovce měli diváci možnost vidět dorosteneckou házenou špičkové úrovně z České a Slovenské republiky a také Polska. Domácím se letos nedařilo jak by si přáli, tentokrát si z turnaje nevybojovali žádné cenné kovy.

Házenkářská hala v Karviné hostila týmy z různých měst České, Slovenské a Polské republiky v rámci tradičního mezinárodního mládežnického turnaje Karviná Cup.

Slavnostním nástupem a přivítáním všech týmů házenkářů v pátek odpoledne turnaj oficiálně začal, i když několik utkání hráči odehráli už během čtvrtečního odpoledne. Hrálo se v kategoriích U16 a U 18. Jde o jeden z největších turnajů v republice.

Lukáš Raszyk, náměstek primátora Karviné: "Jsme rádi, že se nám po dlouhá léta daří držet podporu tomuto turnaji, po covidu je fajn, že přijelo daleko více mužstev, je jich 15, což je o polovinu více než minule. Doufejme, že to bude i v dalších letech pokračovat."
Radek Godál, projektový manažer mládeže HCB Karviná: "Začátek byl kvůli tomu, aby se poznávala mládež, předsezonní příprava, aby proběhla, porovnali mezi sebou síly, ale na druhou stranu aby tam zůstal ten duch přátelství a sportovního výsledku a utkání. Oproti pravidelným účastníkům tady máme tři nové týmy a to je HAOLK Olomouc, pak tady máme HC Záhoráci, Stupava/Malacki a Wybrzeże Gdańsk, ten je tady díky novému operačnímu programu Visegrade found."

Poprvé se turnaje zúčastnil i tým z polského města Gdańsk

Karol Radecki, trenér mládeže Wybrzeże Gdańsk: “Přijeli jsme do Karviné poprvé, na pozvání karvinského pořadatele. Je to silně obsazený turnaj a my máme ohromnou radost, že jsme mohli přijet se dvěma týmy U16 a U18. Je to výborná příprava před nadcházející sezónou. Od turnaje očekáváme co nejlepší výkony, abychom se připravili a co nejlepší výsledky.” 

anketa: účastníci turnaje: “My jsme přišli z Povážské Bystřice a docela jsme se těšili na tento turnaj.” Jsem z HAOLKu, na Karviná Cup jsem se těšil, jsem tady poprvé, snad to bude dobré. Proběhla velmi intenzivní příprava, náročná, pod vedením trenéra Šuby," "My jsme přijeli s cílem zahrát si, sehrát ten tým, aby to šlo v té sezóně, aby to fungovalo všechno spolu, abychom věděli, co bude základ a tak.” 

Sehrát se v týmu před sezonou bylo důležité i pro oba karvinské manšafty pod vedením zkušeného hráče Václava France.

Václav Franc, trenér obou dorosteneckých týmů a hráč HCB Karviná: "Je to finální fáze přípravy, takže to družstva prověří, jak na tom jsou. Když to rozdělím na starší kategorii, odehráli jsme tři utkání, teď s Povážskou jsme konečně dokázali vyhrát, což je pozitivní, mladší dorost, zatím jsme nevyhráli, dostali jsme celkem dost výrazné rozdíly, ale ti kluci jsou ve fázi učení, takže vůbec nic se neděje, výsledky neřešíme. Co se týče nějakých ambicí a cílů - jen herně růst a to je to hlavní.”

Turnaj každoročně podporuje kromě sponzorů i město, MSK a Nadace OKD. V kategorii U16 se nejlépe na turnaji dařilo týmu z Lovosic, karvinští skončili osmí. V kategorii U18 vyhrál polské Kielce, Karviné patřilo sedmé místo. Vyhlášeni byli i nejlepší hráči, za Karvinou to byl brankář Ondřej Mira.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/karvinsko/karvina/11000038841/mezinarodni-mladeznicky-turnaj-v-hazene-karvina-cup-se-letos-vydaril