Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zloděj okradl nemohoucího pacienta přímo na lůžku v Karviné

  • Karviná,

Otřesný případ hyenismu má na svědomí 28letý zloděj. V karvinských lázních okradl o osobní věci nemohoucího seniora na lůžku, který se snažil bránit. Když zloděje policisté dopadli, zjistili, že má na svědomí ještě další vloupání a krádeže ve městě. Teď mu hrozí až desetileté vězení.

Do budovy karvinských lázní se zloděj dostal ve středu 13. září odpoledne. Dostal se až do jednoho z pokojů, kde se rozhodl okrást nemohoucího seniora na lůžku.

Daniela Vlčková, mluvčí PČR Karviná: "Než stihl starší muž přivolat pomoc SOS tlačítkem, po krátké fyzické potyčce ho měl povalit na postel a následně mu z nočního stolku měl odcizit tři mobilní telefony, věci osobní potřeby a finanční hotovost."

Neprodleně po oznámení rozjeli policisté obou karvinských obvodních oddělení společně s kriminalisty rozsáhlé pátraní.

Daniela Vlčková, mluvčí PČR Karviná: "Operativní činnost a osobní a místní znalost všech zúčastněných vedla k vytipování možného pachatele. Téhož dne, jen několik hodin po oznámení loupeže, kontrolovala hlídka obvodního oddělení Karviná 7 muže odpovídajícímu popisu. Přestože se dal na útěk, policisté jej po krátkém pronásledování zadrželi."

Policisté následně zjistili, že muž toho má na svědomí mnohem víc. V úterý 5. září nad ránem měl násilně vniknout do jedné z úschoven kol v Karviné.

Daniela Vlčková, mluvčí PČR Karviná: "Jelikož měl být vyrušen zaměstnancem, nic neodcizil. Ve stejném časovém období měl poškodit plot pozemku a vypáčit dveře zahradního domku, přičemž měl odcizit zahradní kolečko a více než dvacet metrů kabelu."

Zhruba o týden později se měl pokusit odcizit z nosiče umístěného na automobilu dvě jízdní kola, přičemž auto bylo zaparkované na oploceném parkovišti.

Daniela Vlčková, mluvčí PČR Karviná: "Jelikož měl být vyrušen hlídačem, z místa měl utéci. O pár hodin později měl vypáčit dveře prodejny a poté z úložné skříně odcizit pečivo v hodnotě téměř 1 000 korun."

Osmadvacetiletý muž s kriminalisty spolupracoval, svou trestnou činnost nepopíral. Rozporoval pouze loupež.

Daniela Vlčková, mluvčí PČR Karviná: "Doznal, že vešel do pokoje a seniorovi odcizil mobilní telefony a peníze. Uvedl ovšem, že s mužem pouze komunikoval, přestože hladkému hovoru bránila jazyková bariéra. Dle jeho sdělení peníze potom utratil v herně. Také ostatními krádežemi si chtěl obstarat prostředky pro svou potřebu. Kriminalisté jej obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže a přečinů porušování domovní svobody a krádeže, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na deset let."

Soudce ho poslal rovnou do vazby, kde si nějaký čas počká na hlavní soudní líčení.

Nahlásit chybu


K tématu
Pedagogicko-psychologická poradna, Karviná, příspěvková organizace - Doubrava a okr. Karviná
Doubrava
od 32 820 do 42 780 Kč/měsíc

Detail

BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail

RegioJet a.s. - nástupní místo Havířov, Bohumín
Havířov
od 25 000 do 38 000 Kč/měsíc

Detail