Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

STUDUJ U NÁS: Gymnázium Karviná slavilo 70 let od založení

  • Karviná,

Gymnázium Karviná oslavilo se svými studenty, absolventy a současnými i bývalými pedagogy své jubilejní 70. výročí. A gratulantů z řad studentů, absolventů i současných a bývalých kantorů školy se sešlo bezmála dva tisíce.

Miloš Kučera, ředitel Gymnázia Karviná: "My jsme oslavy pojali jako setkání, setkávání našich absolventů, nabízíme ten prostor, aby přišli, zavzpomínali, potkali své kantory, prohlédli si školu, která jim je k dispozici od dnešního poledne až do večerních hodin, snažíme se udělat maximum, aby se tady cítili maximálně dobře.”

Gymnázium Karviná má k dnešnímu dni 7105 absolventů. Mnozí z nich sem na setkání přijeli z velké dálky.

Miloš Kučera, ředitel Gymnázia Karviná: "Z těch absolventů přijíždějí z celé republiky, protože absolventi karvinského gymnázia jsou rozeseti po celé republice a mnoho z nich se uchytilo úspěšně i v zahraničí. Máme dokonce zaměstnance světové banky, mezinárodního měnového fondu, takže ta paleta těch úspěšných je velmi široká."
Andrea Babišová (ANO), poslankyně Poslanecké sněmovny PČR, absolventka Gymnázia Karviná: "Na karvinské gymnázium a na mé spolužáky velmi ráda vzpomínám a každých pět let se scházíme, takže doufám, že i dnes se nás tady pár sejde.”
Zdeněk Jelínek, ředitel ZŠ a MŠ Cihelní, absolvent Gymnázia Karviná: "Vzpomínky na školu jen ty nejlepší, protože tohle byla asi nejlepší etapa mého života, Gymnázium Karviná je moje srdcová záležitost.”

Mezi gratulanty nechyběli ani zástupci zřizovatele, MSK a také vedení města, které gymnázium podporuje.

Stanislav Folwarczny (ODS), náměstek hejtmana MSK: "Žáci, kteří přijdou do gymnázia, tady dostanou kvalitní nálož, uplatní se v dalším vzdělávání hlavně na vysokých školách. Doufám, že se karvinskému gymnáziu bude i nadále dařit, že bude vytvářet kvalitní klima ve škole jak pro žáky a vše půjde dopředu jako dnes.”
Jan Wolf (ČSSD), primátor Karviné: "Absolventi, kteří vycházejí, mnoho z nich odchází do světa, nabývá zkušenosti a mnozí se pak ale vracejí zpátky a to je to, co může Karvinou potkat. Já bych jim chtěl popřát dalších 70 let nadaných studentů, ať jsou všichni zaměstnanci spokojeni a tu práci, kterou dělají, dělají rádi.”
Miloš Kučera, ředitel Gymnázia Karviná: "Chtěl bych také poděkovat našemu zřizovateli, MSK, myslím si, že se o nás stará velmi dobře a také bych chtěl zmínit město Karviná, protože s městem máme velmi dobré vztahy, které jsou založeny na důvěře a spolupráci, která je docela intenzivní.”

Gymnázium Karviná má pevné a hluboké kořeny, je školou vyhledávanou a úspěšnou.

Miloš Kučera, ředitel Gymnázia Karviná: "Gymnázium hledí s hrdostí a pokorou do budoucnosti, protože ta práce kantorská není jednoduchá, je to zavazující a chceme navazovat i na naše předchůdce a bývalé kolegy, kteří se tady sešli v hojném počtu a je to fajn s nimi zavzpomínat.”

Na léta strávená na škole s námi někteří rádi zavzpomínali, třeba bývalý ředitel školy Bohumil Vévoda.

Bohumil Vévoda, bývalý ředitel Gymnázia Karviná: "Na gymnáziu v Karviné jsem strávil 30 let, 27,5 roku jako ředitel školy, to je dohromady 10042 dnů, to je rekord, který historicky byl a za tu dobu se škola výrazně změnila. Poznáváme se kompletně všichni, je to překvapivé, přeci jen za ty roky měníme vizáž, já to vidím na sobě, když se podívám do zrcadla a mám brýle a vidím ty změny a přesto jsme se všichni poznali, tak je to krásné."
Leopold Sedlář, bývalý kantor Gymnázia Karviná: "Byl jsem potěšen, dokonce mě i někteří poznali, tak to bylo dojemné. Jak dlouho jsem byl spojený se školou? Od roku 1965 do roku 2005 a nikde mi nebylo tak dobře, jako tady.Já jsem ale taky nikde jinde nebyl.”

Na setkání dorazila i bývalá kantorka Zdeňka Marková. Matematiku a fyziku na škole učila 40 let.

Zdeňka Marková, bývalá kantorka Gymnázia Karviná: "Ona je jiná, ona je celá přestavená, je to tu pěknější než to bylo, vzpomínky se mi vrací spíš když vidím ty lidi než tu školu.”

V některých třídách byly pro vzpomínání vystaveny fotografie dřívějších ročníků a také tabla různých velikostí. A krásná vzpomínka čekala na absolventy i v učebně fyziky.

Andrea Pieczonková, kantorka Gymnázia Karviná: "Nás s kolegyněmi napadlo vzít kalendář a podívat se od roku 1953 na všechny matematiky a fyziky, kteří tady učili. Našli jsme všechna jména, dokonce se podařilo najít u některých fotografie a naše žačky nakreslily portréty včetně karikatur a pro naše kolegy, spolužáky jsme připravili tuto výstavku.”
anketa: absolventi Gymnázia Karviná: "Rok 2004 jsme maturovali a vzpomínáme na to, proto jsme tady, bylo to všechno super.” "Hodně dávno jsem maturoval, před 40 lety to je letos. Byly to krásné roky. Měli jsme velmi komunikativní třídu, stýkáme se dodnes."

Po celou dobu oslav probíhal na pódiu i hudební program, nechyběl Permoník, jehož velká část patří mezi studenty gymnázia, přítomné pobavila i karvinská skupina Ajdontker a oslavu ukončily slovenská skupina No name, Petr Šiška se skupinou Legendy se vrací a karvinská kapela Furtlajf.

Nahlásit chybu
BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail

RegioJet a.s. - nástupní místo Havířov, Bohumín
Havířov
od 25 000 do 38 000 Kč/měsíc

Detail

Z + M Logistics, spol. s r.o. - Orlová
Orlová
od 7 388 do 12 313 Kč/měsíc

Detail