Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sociální služby Karviná obnovují vozový park pro pečovatelskou službu

Karviná |  | Karvinský expres

Sociální služby Karviná uspěly ve výzvě projektu IROP z roku 2023 a mohly prostřednictvím dotace zakoupit nové automobily pro pečovatelskou službu.

Blanka Dadoková, vedoucí Sociálních služeb Karviná: "V té první fázi, to je tento rok, jsme pořídili tři elektromobily a dvě nabíječky na to, abychom je mohli provozovat. Je to úspěch, protože vozový park pečovatelské služby potřebuje obměňovat. Využívat se budou pro rozvoz pečovatelek po městě a budeme to využívat vždy, když bude potřeba."

Další tři auta přibudou pro pečovatelskou službu příští rok.

Nahlásit chybu


K tématu

MAS Frýdlantsko - Beskydy podporuje elektromobilitu

Město Frýdlant nad Ostravicí a jeho příspěvkové organizace získaly za posledních 5 let přes Místní akční skupinu Frýdlantsko – Beskydy 18,5 milionu korun. Další organizace a zejména spolky z Frýdlantu takto získaly 5,6 milionu a letos se připravují k realizaci další projekty.

Cyklista v Hlučíně narazil do Tesly, hledá ho policie, majitel auta totiž nehodu dodatečně nahlásil

25. června 2023 12:05 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Dopravní policisté, kteří vyšetřují nehodu v Hlučíně, hledají cyklistu, který se na tamní křižovatce srazil s osobním vozidlem Tesla. Drobnou kolizi, při které nebyl nikdo zraněn, nahlásil majitel vozidla dodatečně. Cyklista odjel neznámo kam.

Hasiči cvičili postup zásahu při požáru elektromobilu

Požár elektromobilu. To bylo hlavní téma speciálního semináře pro hasiče, který proběhl ve Frýdku-Místku. Hasiči se učili především správný postup likvidace takového požáru. Využili k tomu plno speciálního vybavení a spolupracovali také s nedalekou automobilkou, která dodala elektromobil.


Následky silné bouře opět zaměstnávají hasiče po celém regionu, nejčastěji zasahují u polámaných a vyvrácených stromů

Dnes 13:54, vydáno dnes 7:44 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Od pátečního večera prošly přes Moravskoslezský kraj další série intenzivních bouřek. Silný vítr lámal a vyvracel stromy. Lidé na některých místech hlásili také větší kroupy. Hasiči mají i během soboty opět plno práce.

Sanatorium v Jablunkově slaví 100 let, nemocných s tuberkulózou už je jen minimum

Jediné plicní sanatorium zaměřené na léčbu tuberkulózy v Beskydech letos slaví 100 let svého působení. V Jablunkově si výročí připomněli zdravotníci, zástupci města i kraje, který zařízení provozuje.

Vedení Karviné ocenilo před koncem školního roku nejlepší žáky základních škol

Před koncem školního roku se zástupci vedení Karviné sešli s nejlepšími žáky základních škol, aby jim k jejich vynikajícím výsledkům pogratulovali. Letos ocenění proběhlo v kině Centrum, nechyběla společná snídaně a prohlídka zázemí kina.

O prohlídky výjezdových stanic záchranářů byl velký zájem

Včera 16:38 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Záchranáři v Moravskoslezském kraji pořádali Den otevřených dveří. Otevřelo se čtrnáct stanic v kraji. Dopoledne je hojně navštěvovali školáci a odpoledne veřejnost. Záchranáři představili techniku a předávali dobré rady v poskytování první pomoci a prevenci.

MS kraj nabízí bezúročné půjčky zaměstnancům Liberty

Moravskoslezský kraj připravil finanční výpomoc zaměstnancům huti, kteří se díky krachujícímu ocelářskému gigantu ocitli v existenčních potížích. Nabízí bezúročnou půjčku ve výši 25 tisíc korun.

Dětem v tíživé situaci proplácí obědy ve školách Moravskoslezský kraj

Včera 15:32 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Už 90 školských zařízení z Moravskoslezského kraje se pro příští školní rok přihlásilo do programu bezplatného stravování pro děti. V první vlně schválilo krajské vedení příspěvky v souhrnné výši 26,3 milionu korun. Další školy se do programu ještě mohou zapojit, hejtmanství přijímá žádosti až do konce letošního září.

Myslivec omylem zastřelil pytláka u řeky. Myslel, že je to postřelený divočák

Včera 10:06 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Policisté zveřejnili podrobnosti k tragické události v Ostravě-Přívozu z loňského listopadu. Myslivec tam při nočním honu zastřelil muže u řeky v rákosí. Myslel si totiž, že jde o divočáka, kterého předtím s kolegou postřelili a následně sledovali. Jak se ukázalo, zastřelený na místě pytlačil. Střelci nyní hrozí vězení.

Další ročník Festivalu v ulicích je skoro tady, letos představí více než 220 umělců

Oblíbený ostravský Festival v ulicích se blíží. 21. a 22. června už po třetí zaplní porubskou Hlavní třídu a její okolí a představí se na něm více než 220 umělců z 20 zemí světa.

Heřmanickou haldu uhasí nepropustný sarkofág, hotov by měl být asi za 10 let

Včera 15:13 | Ostrava-město | Libor Běčák

Společnost DIAMO společně s ministry Zbyňkem Stanjurou a Jozefem Síkelou představili plán, jak zajistit hořící Heřmanickou haldu. Lidi bydlící v okolí ochrání před zplodinami a prachem obrovský sarkofág.

Zdravotnická škola se na Den zdraví proměnila v nemocnici

Den zdraví na SZŠ a VOŠZ v Ostravě má dlouhou tradici a je primárně určen pro žáky ostravských mateřských škol a prvního stupně základních škol.

V Karviné se konalo Mistrovství Moravy v bench pressu, skvělé výkony předvedly i dívky

V tělocvičně Střední školy techniky a služeb se uskutečnil 1. ročník Mistrovství Moravy v disciplíně bench press. Soutěž byla určena mladým lidem od 14 do 23 let a účastnily se jí i dívky.

Na Masarykově náměstí se konal Karvinský plenér u kašny

Masarykovo náměstí v Karviné po dlouhých letech opět ožilo plenérem. Mladí umělci napříč školami tady před zraky kolemjdoucích lidí kreslili uhlem na malířských stojanech umístěných u kašny.

Knihovna pasovala předškoláky z MŠ Petřvaldská

Havířovská knihovna celoročně připravuje vzdělávací programy i pro děti z mateřských škol. Závěrečným rozloučením bylo pasování předškoláků.

Radnice v Havířově úřadovala opět na náměstí, lidem představila novou komunikační aplikaci

Pokud chce havířovský magistrát prezentovat nějaký projekt, vyrazí s mobilní radnicí přímo za občany. Tentokrát lidem město představilo novou komunikační síť.

Složky IZS si vyzkoušely, jak postupovat při spuštění traumaplánu v havířovské nemocnici

Kraj každým rokem vybere jednu nemocnici, kde musí být kvůli hromadnému neštěstí spuštěn traumaplán. Tentokrát taktické cvičení bylo vyhlášeno v Havířovské nemocnici. Vše se odehrálo za plného provozu.

Městští strážníci uspořádali pro děti akci Hokejbal proti drogám

V Karviné se uskutečnila pro děti a mládež preventivní akce nazvaná Hokejbal proti drogám. Kromě sportovního vyžití na ně čekala prezentace o škodlivosti drog.

Sociální služby Karviná obnovují vozový park pro pečovatelskou službu
Vydáno 28. května 2024 18:40, Karviná, Monika Danková
Sociální služby Karviná uspěly ve výzvě projektu IROP z roku 2023 a mohly prostřednictvím dotace zakoupit nové automobily pro pečovatelskou službu.

Blanka Dadoková, vedoucí Sociálních služeb Karviná: "V té první fázi, to je tento rok, jsme pořídili tři elektromobily a dvě nabíječky na to, abychom je mohli provozovat. Je to úspěch, protože vozový park pečovatelské služby potřebuje obměňovat. Využívat se budou pro rozvoz pečovatelek po městě a budeme to využívat vždy, když bude potřeba."

Další tři auta přibudou pro pečovatelskou službu příští rok.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/karvinsko/karvina/11000043088/socialni-sluzby-karvina-obnovuji-vozovy-park-pro-pecovatelskou-sluzbu