Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Letos Mikuláš rozdával v Nemocnici Karviná-Ráj radost nejen dětem, ale i dospělým

Karviná |

Mikulášská nadílka letos potěšila nejen děti, hospitalizované na lůžkách v karvinské rájecké nemocnici, ale zkrátka nepřišli ani senioři na sociálních lůžkách. Na obě místa Mikuláš zavítal sám, bez tradičního čertovského doprovodu. Všem přinesl nejen nadílku, ale i úsměv a pozitivní náladu.


Mikulášskou tradici, která každoročně rozzáří oči hlavně dětem, si letos užili i dospělí. Za hospitalizovanými na sociálních lůžkách karvinské rájecké nemocnice dorazil s nadílkou i známý herec Miroslav Etzler.

Miroslav Etzler, herec: “Ta seniorská generace, do které já už poměrně rychle vplouvám, protože mi bude 60 za 14 dní, tak já s nimi rád jsem. Já se od nich dozvídám úžasné věci, mám je rád a je mi s nimi moc dobře. A to, že jsme jim mohli dát nějakou maličkost díky nemocnici tady v Karviné, je skvělé."
anketa: pacienti: "Toho mám ráda, Aničce jsem to říkala, toho herce mám ráda." "Kdy jste naposledy takový balíček dostal? To ani nevzpomínám, my si nedáváme takové baličky, ale tohle potěšilo, ještě jsem se nedíval, nechám se překvapit.”

A nezapomnělo se ani na děti, které kvůli své nemoci tráví tento předvánoční čas v nemocnici. I ony se dočkaly mikulášské nadílky.

Martin Gebauer (ANO), náměstek hejtmana MSK: “ My jsme s tím přišli před pár lety, rozdáváme dětem, rozdáváme všem dětem dárečky trochu jako Mikuláše, aby hlavně ten pobyt byl pro ně jednodušší."
Ivo Žolnerčík, ředitel Nemocnice Karviná-Ráj: "Když už jsou v nemocnici, tak ať si to užijí, když ho nemají doma. A protože jsou hodné, tak s námi nechodí čert.”
anketa: hospitalizovaná pacientka: “Jsem moc ráda, že tady přišel Mikuláš a moc děkuji, že mi přinesl dáreček."

Aktuálně je na dětském oddělení hospitalizováno 7 malých pacientů s akutními problémy, snahou lékařů je, aby jejich léčba trvala co nejkratší dobu a mohly být na svátky doma se svou rodinou."

Nahlásit chybu


K tématu

Letos Mikuláš rozdával v Karviné radost nejen dětem, ale i dospělým

7. prosince 2024 15:09 | Karviná | Monika Danková

Podle tradice přichází Mikuláš v doprovodu čerta a anděla – zatímco čert má děti trochu postrašit, anděl a Mikuláš jim zase připomínají, že každý dobrý skutek bude odměněn. V Karviné potkávali lidé tuto dvojici na různých místech.

Malé sportovce i hasiče ze Slezské Ostravy navštívil Mikuláš, čerti ani letos nikoho neodnesli

12. prosince 2024 15:00 | Ostrava-Slezská Ostrava | Michal Slonina

Mezi mladé hasiče i sportovce ze Slezské Ostravy přišel o víkendu Mikuláš s andělem i čerty. Dárky ale nerozdával jen tak. Koblovští fotbalisté museli zpívat a básnit a hasiče z Muglinova čekala dokonce Mikulášská stezka.

V Nemocnici Karviná-Ráj probíhají kurzy první pomoci zaměřené na malé děti

12. dubna 2025 15:21 | Karviná | Gabriela Stašová

V nemocnici v Karviné - Ráji se uskutečnila preventivně osvětová akce, která lidem z veřejnosti pomohla lépe si vštípit, co znamená první pomoc pro děti a jak ji poskytnout. Mladá lékařka z této nemocnice v rámci odpoledne přinesla tipy, jak co nejeefektivněji pomoci dětem při nečekaných událostech.


Ostrava bude příští rok hospodařit s částkou téměř 16 miliard korun

Včera 14:24 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Ostrava má rozpočet na příští rok. Hospodařit bude s částkou téměř 16 miliard korun. Jde o jeden z nejvyšších rozpočtů v historii města. Přibližně třetina všech peněz půjde na investice. Od koncertního sálu přes projekt Nových Bazalů, ale i výstavbu nových bytů.

Několikrát okradl seniorku a její dceru na vozíku, pak obě ženy násilně napadl

Včera 11:45 | Ostrava-město | Anna Břenková

Muž zneužil důvěry ženy na vozíku a hrál si na jejího přítele. Přitom z bytu, kde žila se svou starší matkou, kradl peníze. Pak zorganizoval další akci – jeho komplic se vydával za policistu a z bytu společně s další ženou vzali cennosti. Zločinec se ještě vrátil, opět kradl a obě ženy násilně napadl. Kriminalisté v Ostravě obvinili tři osoby. Hlavnímu pachateli hrozí až deset let.

Nový rondel s autobusovým terminálem už je průjezdný

Včera 13:16 | Rychvald | Libor Běčák

Problémovou křižovatku mezi Rychvaldem, Bohumínem a Dolní Lutyní nahradil kruhový objezd. Ten vyřešil nejen klasické křížení silnic, ale především autobusové zastávky. Ty byly totiž původně přímo v křižovatce, což nebylo příliš bezpečné.

Bývalý pacient přišel poděkovat posádce, která mu zachránila život

Včera 10:46 | Havířov | Anna Břenková

Práce záchranářů má velký smysl. Každý den bojují o životy lidí. V Havířově se setkali s mužem, který je toho důkazem. V červnu ho postihla mozková mrtvice. Díky okamžité pomoci posádky přežil a přišel osobně poděkovat na jejich základnu.

Zapojte se do soutěže o nejlepší sváteční vánočku

Včera 7:40 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Vánoce se hlásí o slovo a k nim neodmyslitelně patří i jedna z nejoblíbenějších tradic – pečení vánočky. A upéct opravdu chutnou vláčnou sváteční dobrotu není jen tak. Město Frýdek-Místek spouští již pátý ročník tradiční soutěže O nejlepší sváteční vánočku.

Na ostravském magistrátu se setkali dárci krve. Ocenění byli za 40 a 80 odběrů

Včera 13:40 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Darování krve je nenahraditelným pilířem zdravotnictví a díky lidem, kteří to dobrovolně pravidelně podstupují jsou denně zachraňovány lidské životy. Na ostravský magistrát si vedení města a Červeného kříže pozvalo dvě stovky dárců, aby je ocenilo za jejich nezištnou pomoc.

Nový Jičín přejmenuje autobusové zastávky

Včera 9:09 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

14. prosince vstoupí v platnost upravené jízdní řády městských autobusů v Novém Jičíně. Velké novinky nepřinesou, zato se změní názvy některých zastávek. Jedno úplně nové nástupní místo přibude v ulici Svatopluka Čecha.

Únik na dani za čtvrt milionu. Celníci zabavili náklad kamionu s dva tisíce litry alkoholu

Včera 9:30 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Neměl doklady o zaplacení daně. Řidič kamionu převážel více než dva tisíce litrů alkoholu. Vezl likéry z Litvy do Itálie. Při kontrole dvakrát uvedl falešný kód přepravy. Alkohol zajistili ostravští celníci. V případě prodeje by únik na dani přesáhl čtvrt milionu korun.

Policie posílila dohled na trzích a v nákupních centrech kvůli adventu

3. prosince 2025 11:33 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Policie v Moravskoslezském kraji posílila hlídky v období adventu. Cílem je zajistit bezpečí na frekventovaných místech. Hlídky uvidíte hlavně na vánočních trzích a v nákupních centrech. Jde čistě o preventivní opatření.

Městská policie učí seniory rozpoznávat online podvody

Včera 16:55 | Havířov | Bára Kelnerová

Podvodníci stále hledají nové způsoby, jak se dostat k penězům důvěřivých lidí. Havířovská městská policie proto uspořádala sérii preventivních workshopů, které mají starší občany naučit, jak podvod rozpoznat.

Karvinská hornická nemocnice informovala o dekubitech a o tom, jak účinně s nimi bojovat

3. prosince 2025 14:11 | Karviná | Gabriela Stašová

V Karvinské hornické nemocnici se poprvé uskutečnila akce, která měla laickou i odbornou veřejnost přiučit, jak zacházet nejen s domácími pacienty, kterým mohou vzniknout proleženiny. A jak těmto komplikacím předcházet.

Krojovaní horníci oslavili svátek své patronky tradiční zábavou

3. prosince 2025 6:11 | Stonava | Jiří Brzóska

V sále Domu PZKO bylo poslední listopadovou neděli hodně veselo. Stonavští krojovaní horníci společně se spřátelenými spolky a příznivci hornického cechu oslavili svátek své patronky, sv. Barbory.

O první adventní neděli rozsvítili stonavští zahrádkáři vánoční stromeček

3. prosince 2025 6:08 | Stonava | Jiří Brzóska

První adventní neděle v areálu klubovny stonavských zahrádkářů se nesla ve znamení slavnostní atmosféry a tradice. Místní zahrádkáři zde tradičně rozsvítili svůj vánoční strom, čímž zahájili adventní období.

Spolek Rodiče a škola uspořádal adventní florbalový turnaj

3. prosince 2025 6:06 | Stonava | Jiří Brzóska

Ve stonavské sportovní hale proběhl další ročník florbalového turnaje, který tradičně zorganizoval spolek Rodiče a škola Stonava. Akce přinesla radost ze hry dětem i jejich rodičům.

Recytowali polską poezję

3. prosince 2025 5:56 | Stonava | Otýlie Tobolová

W polskich szkołach podstawowych w Republice Czeskiej nie maleje zainteresowanie recytacją dziecięcej poezji. W listopadzie szkoła im. Jana Kubisza w Gnojniku już po raz dwudziesty pierwszy zorganizowała konkurs, i to w trzech obwodach terenowych, z grudniowym finalem w Gnojniku.

Letos Mikuláš rozdával v Nemocnici Karviná-Ráj radost nejen dětem, ale i dospělým
Vydáno 6. prosince 2024 15:09, Karviná, Monika Danková
Mikulášská nadílka letos potěšila nejen děti, hospitalizované na lůžkách v karvinské rájecké nemocnici, ale zkrátka nepřišli ani senioři na sociálních lůžkách. Na obě místa Mikuláš zavítal sám, bez tradičního čertovského doprovodu. Všem přinesl nejen nadílku, ale i úsměv a pozitivní náladu.


Mikulášskou tradici, která každoročně rozzáří oči hlavně dětem, si letos užili i dospělí. Za hospitalizovanými na sociálních lůžkách karvinské rájecké nemocnice dorazil s nadílkou i známý herec Miroslav Etzler.

Miroslav Etzler, herec: “Ta seniorská generace, do které já už poměrně rychle vplouvám, protože mi bude 60 za 14 dní, tak já s nimi rád jsem. Já se od nich dozvídám úžasné věci, mám je rád a je mi s nimi moc dobře. A to, že jsme jim mohli dát nějakou maličkost díky nemocnici tady v Karviné, je skvělé."
anketa: pacienti: "Toho mám ráda, Aničce jsem to říkala, toho herce mám ráda." "Kdy jste naposledy takový balíček dostal? To ani nevzpomínám, my si nedáváme takové baličky, ale tohle potěšilo, ještě jsem se nedíval, nechám se překvapit.”

A nezapomnělo se ani na děti, které kvůli své nemoci tráví tento předvánoční čas v nemocnici. I ony se dočkaly mikulášské nadílky.

Martin Gebauer (ANO), náměstek hejtmana MSK: “ My jsme s tím přišli před pár lety, rozdáváme dětem, rozdáváme všem dětem dárečky trochu jako Mikuláše, aby hlavně ten pobyt byl pro ně jednodušší."
Ivo Žolnerčík, ředitel Nemocnice Karviná-Ráj: "Když už jsou v nemocnici, tak ať si to užijí, když ho nemají doma. A protože jsou hodné, tak s námi nechodí čert.”
anketa: hospitalizovaná pacientka: “Jsem moc ráda, že tady přišel Mikuláš a moc děkuji, že mi přinesl dáreček."

Aktuálně je na dětském oddělení hospitalizováno 7 malých pacientů s akutními problémy, snahou lékařů je, aby jejich léčba trvala co nejkratší dobu a mohly být na svátky doma se svou rodinou."

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/karvinsko/karvina/11000046318/letos-mikulas-rozdaval-v-nemocnici-karvinaraj-radost-nejen-detem-ale-i-dospelym