Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

SPŠ Karviná otevírá deváťákům dveře do budoucnosti

Karviná |

Střední průmyslové školy Karviná uspořádala pro žáky devátých ročníků základních škol Den otevřených dveří. Tato škola je nejen centrem moderního vzdělávání, ale i místem, které mladým lidem otevírá dveře k technickým dovednostem a budoucí kariéře.

Den otevřených dveří pořádá Střední průmyslová škola pravidelně, letos byl o prohlídku jejího zázemí mimořádný zájem, a to nejen ze stran deváťáků z karvinských základních škol, ale i širokého okolí.

Radka Klotková, ředitelka SPŠ Karviná: “Připravili jsme pro ně zajímavou prohlídku, budou mít možnost nahlédnou do odborných učeben, kde je pro ně připraven program, budou si moci zasoutěžit, vyzkoušet si různé aktivity, aby odcházeli se zážitky a s malými dárečky."

V příštím školním roce škola otevře své tři základní velmi perspetivní maturitní obory: Informační technologie, Strojírenství a elektrotechnika.

Radka Klotková, ředitelka SPŠ Karviná: "Všechny obory jsou velmi perspektivní s vysokou uplatnitelností na trhu práce. Připravujeme naše žáky především pro technické pozice, jako jsou konstruktéři, projektanti či programátoři, po kterých je velká poptávka. naši žáci jsou ale kvalitně připraveni i na studium na vysoké školy jakéhokoliv typu. Naši žáci mají možnost si doplńovat vzdělání certifikovanými kurzy, kurz svařování a kurz CNC, jsme také školou, která je cambridgeským centrem pro přípravu certifikátů na kurzních úrovních."

Alžběta Matvejová, studentka 2. ročníku oboru Informační technologie
: “Tuto školu jsem si vybrala hlavně proto, že mě už odmala zajímají technologie a taky že má moderně vybavené učebny.”
Daniel Bura, student 3. ročníku oboru Strojírenství: "Jsem student 3. ročníku oboru Strojírenství a tento obor jsme si vybral, protože mě odmala zajímá technika, stroje CNC a tak podobně.”
Petr Kuchejda, student 3. ročníku oboru Strojírenství: "Technika má budoucnost a vždycky bude mít budoucnost a jakmile jednou získáte technické myšlení, tak vždycky budete myslet jako technik.”
Radek Jančička, student oboru Elektrotechnika a mechatronika: "Studuji 4. rokem obor Elektrotechnika a mechatronika. Jsem si řekl, že informatiku se můžu naučit i doma a vyhlášku 50 mi jen tak někde nedají, tak jsem šel studovat elektro.”


Střední průmyslová škola úzce spolupracuje například s Vysokou školou báńskou a s okolními firmami, které pomáhají udržet krok s novými technologiemi, tam také studenti vykonávají praxe. I sama škola drží krok s dobou a neustále modernizuje své vybavení, aby zajistila co nejlepší podmínky pro studium. V letošním školním roce například z dotačního programu Spravedlivá transformace za přispění zřizovatele MSK, zrekonstruovala učebnu elektrotechnických měření.

Radka Klotková, ředitelka SPŠ Karviná: “Máme samozřejmě plány i do roku 2025, budeme kompletně rekonstruovat zázemí šaten, tělocvičnu a vybuduje novou studovnu a relaxační zónu. V letošním školním roce jsme připravili také program pro žáky ZŠ, je to program pro sdílení učeben, mají možnost s námi sdílet učebny, konkrétně virtuální realitu, 3D tisk, učebnu robotiky a učebnu přírodovědnných předmětů."
anketa: zájemci o studium na SPŠ Karviná: “Mám zájem o IT, dozvěděl jsem se spoustu věcí, co jsme nevěděl, myslím, že super škola, určitě se budu hlásit.” "Myslím, že tato škola je fakt dobrá, asi si tady podám přihlášku, doufám, že udělám zkoušky, Hlásím se na elektrotechnika, což by mě určitě bavilo a doma též zkouším něco zapojit.”


Střední průmyslová škola nabídne Den otevřených dveří pro zájemce ještě jednou a to v 25. ledna od 9 hodin.

Nahlásit chybu


K tématu

Lidé si prohlédli Středisko sociálních služeb Frýdlantu nad Ostravicí

2. října 2025 12:28 | Frýdlant nad Ostravicí | Libor Běčák

Středisko sociálních služeb města Frýdlant nad Ostravicí si připomíná 75 let od založení tehdejšího domova důchodců. U té příležitosti uspořádalo den otevřených dveří s programem a mší.

Frýdek-Místek zve na prohlídky sociálních zařízení. Zapojil se do Týdne sociálních služeb

29. září 2025 13:48 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Frýdek-Místek se letos poprvé zapojil do celorepublikového Týdne sociálních služeb. V těchto dnech mohou lidé navštívit místní sociální zařízení a dozvědět se, jak fungují. Připraveny jsou také besedy, přednášky a workshopy na různá témata.

Krajský úřad MSK se otevřel veřejnosti. Prezentovaly se i školy a IZS

29. září 2025 14:04 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Krajský úřad v Ostravě otevřel své dveře veřejnosti. Návštěvníci měli možnost projít si prostory hejtmanství, nahlédnout do kanceláře hejtmana a zažít program plný technologií, ukázek složek IZS i prezentací škol.


Do detailů vyvedené sochy z písku na Pustevnách letos zachraňují ohrožené ptáky

Včera 11:12 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Letos na návštěvníky Pusteven čeká novinka, kdy jsou sochy z písku umístěné na novém stanovišti. přístupné jsou pohodlněji cestou kolem Libušína a Maměnky k hotelu Tanečnica.

Čtrnáctiletý chlapec se ve čtvrtek topil v řece Ostravici ve Frýdku-Místku

Včera 13:27 | Frýdek-Místek | Anna Břenková

14letý chlapec spadl z jezu řeky Ostravice a začal se topit. Z vody ho vytáhli kamarádi, byl v bezvědomí. Život mu zachránil kolemjdoucí záchranář, který okamžitě zahájil masáž srdce. Po resuscitaci lékaři chlapce v kritickém stavu přepravili vrtulníkem do nemocnice. Případ nyní vyšetřují kriminalisté.

Havířovský seminář nabídl učitelům nové nápady pro výuku v přírodě

Včera 16:08 | Havířov | Bára Kelnerová

Jak proměnit školní zahradu v inspirativní venkovní učebnu? Odpověď hledali havířovští pedagogové se speciálně zaměřeném semináři. Seznámili se s moderními metodami výuky i nápady, jak u dětí přirozenou cestou rozvíjet vztah k přírodě.

Mladý řidič přehlédl povoz, vozka se spolujezdkyní skončili těžce zranění v nemocnici

Včera 17:47 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Vážnými zraněními dvou lidí skončila nehoda, která se stala v pátek odpoledne na silnici mezi Bílovcem a Fulnekem. Osobní auto tam zezadu narazilo do povozu taženého koněm. Vozka a spolujezdkyně byli převezeni do ostravské fakultní nemocnice.

Vnitroblok v Mariánských Horách čeká nový vzhled i větší komfort pro obyvatele.

2. července 2026 18:40 | Ostrava-Mariánské hory | Yvona Fajtová

Vnitroblok mezi ulicemi 28. října, Výstavní a Fráni Šrámka prochází rozsáhlou revitalizací. Dělníci mění původní poškozenou dlažbu, opravují chodníky a upravují celý prostor tak, aby byl bezpečnější i komfortnější pro místní obyvatele.

Po přívalových deštích uhynuly v řece Odře ryby, hasiči pomáhali s okysličováním vody

2. července 2026 19:59 | Ostrava-město | Anna Břenková

Po silných bouřkách uhynulo v Ostravě velké množství ryb. Příčinou byly přívalové deště, které do řeky spláchly nečistoty a drasticky snížily hladinu kyslíku. Hasiči proto na řece instalovali nornou stěnu a pomocí čerpadel se snažili vodu okysličit.

Věznice v Heřmanicích otevřela kapli Naděje

Včera 9:38 | Ostrava-Centrum | Anna Břenková

Místo pro ztišení, naději a nový začátek. Za zdmi heřmanické věznice vznikla nová kaple. Tento duchovní prostor má mít dobrý vliv na psychiku odsouzených i celkovou atmosféru ve věznici.

Klienti Santé si užili zahradní slavnost v retro stylu

Včera 11:12 | Havířov | Bára Kelnerová

Retro hudba, tanec, smích i společné zážitky. Klienti havířovského Santé si užili tradiční letní zahradní slavnost.

Tragická nehoda ve Stachovicích. 19letý motorkář zemřel i přes rychlou pomoc

Včera 8:29 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Ve čtvrtek došlo ve Stachovicích u Fulneku k vážnému střetu motorky s osobním autem. S největší pravděpodobností motorkář nezvládl řízení a v zatáčce vjel do protisměru, kde právě jelo auto. I přes bleskový příjezd záchranářů a okamžitou pomoc svědků, 19letý motorkář na místě podlehl svým zraněním. Řidičce automobilu poskytla potřebnou psychologickou podporu povolaná interventka.

Nový Jičín výrazně podpoří sociální oblast, opět vyhlásí i stipendium pro zubaře

Včera 8:09 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Nový Jičín v příštím roce rozdělí v dotačních programech více než 35 milionů korun. Tyto peníze podpoří třeba sport, kulturu, volnočasovou a sociální oblast, a také začínající zubaře.

Pokojská

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 22. května 2026

Havířovský seminář nabídl učitelům nové nápady pro výuku v přírodě

Včera 16:08 | Havířov | Bára Kelnerová

Jak proměnit školní zahradu v inspirativní venkovní učebnu? Odpověď hledali havířovští pedagogové se speciálně zaměřeném semináři. Seznámili se s moderními metodami výuky i nápady, jak u dětí přirozenou cestou rozvíjet vztah k přírodě.

Klienti Santé si užili zahradní slavnost v retro stylu

Včera 11:12 | Havířov | Bára Kelnerová

Retro hudba, tanec, smích i společné zážitky. Klienti havířovského Santé si užili tradiční letní zahradní slavnost.

Jak proměnit školní zahradu v venkovní učebnu ukázal seminář v Havířově

Včera 11:03 | Havířov | Bára Kelnerová

Jak proměnit školní zahradu v inspirativní venkovní učebnu? Odpověď hledali havířovští pedagogové se speciálně zaměřeném semináři. Seznámili se s moderními metodami výuky i nápady, jak u dětí přirozenou cestou rozvíjet vztah k přírodě.

SK Horní Suchá bude mít nové parkoviště i čističku

Včera 10:57 | Horní Suchá | Bára Kelnerová

Sportovní klub Horní Suchá bude mít nové parkoviště. O rekonstrukci se postarala obec. Současně šly investice i do pořízení čističky odpadních vod.

Organizátoři charitativního běhu v Karviné předali peníze potřebné dívence

2. července 2026 17:25 | Karviná | Richard Kutěj

Charitativní běžecká akce Revírní Poho Běh, která každoročně propojuje pohyb, zdravý životní styl a pomoc druhým, letos podpořila třináctiletou Zuzanku Wojaczkovou (Vojačkovou) z Karviné. Finanční prostředky se podařilo vybrat díky příspěvku ze startovného účastníků závodu a dobrovolným příspěvkům návštěvníků během akce.

Strážníci v Karviné začali pokutovat špatné parkování v maximální možné výši

2. července 2026 17:22 | Karviná | Richard Kutěj

Městská policie Karviná stále častěji řeší problémy s parkováním ve městě. Lidé nerespektují žluté čáry, dobrá není například ani situace na Karvinském moři. Strážníci se proto rozhodli, že budou přistupovat k represivním opatřením a udělování pokut.

SPŠ Karviná otevírá deváťákům dveře do budoucnosti
Vydáno 10. prosince 2024 15:43, Karviná, Monika Danková
Střední průmyslové školy Karviná uspořádala pro žáky devátých ročníků základních škol Den otevřených dveří. Tato škola je nejen centrem moderního vzdělávání, ale i místem, které mladým lidem otevírá dveře k technickým dovednostem a budoucí kariéře.

Den otevřených dveří pořádá Střední průmyslová škola pravidelně, letos byl o prohlídku jejího zázemí mimořádný zájem, a to nejen ze stran deváťáků z karvinských základních škol, ale i širokého okolí.

Radka Klotková, ředitelka SPŠ Karviná: “Připravili jsme pro ně zajímavou prohlídku, budou mít možnost nahlédnou do odborných učeben, kde je pro ně připraven program, budou si moci zasoutěžit, vyzkoušet si různé aktivity, aby odcházeli se zážitky a s malými dárečky."

V příštím školním roce škola otevře své tři základní velmi perspetivní maturitní obory: Informační technologie, Strojírenství a elektrotechnika.

Radka Klotková, ředitelka SPŠ Karviná: "Všechny obory jsou velmi perspektivní s vysokou uplatnitelností na trhu práce. Připravujeme naše žáky především pro technické pozice, jako jsou konstruktéři, projektanti či programátoři, po kterých je velká poptávka. naši žáci jsou ale kvalitně připraveni i na studium na vysoké školy jakéhokoliv typu. Naši žáci mají možnost si doplńovat vzdělání certifikovanými kurzy, kurz svařování a kurz CNC, jsme také školou, která je cambridgeským centrem pro přípravu certifikátů na kurzních úrovních."

Alžběta Matvejová, studentka 2. ročníku oboru Informační technologie
: “Tuto školu jsem si vybrala hlavně proto, že mě už odmala zajímají technologie a taky že má moderně vybavené učebny.”
Daniel Bura, student 3. ročníku oboru Strojírenství: "Jsem student 3. ročníku oboru Strojírenství a tento obor jsme si vybral, protože mě odmala zajímá technika, stroje CNC a tak podobně.”
Petr Kuchejda, student 3. ročníku oboru Strojírenství: "Technika má budoucnost a vždycky bude mít budoucnost a jakmile jednou získáte technické myšlení, tak vždycky budete myslet jako technik.”
Radek Jančička, student oboru Elektrotechnika a mechatronika: "Studuji 4. rokem obor Elektrotechnika a mechatronika. Jsem si řekl, že informatiku se můžu naučit i doma a vyhlášku 50 mi jen tak někde nedají, tak jsem šel studovat elektro.”


Střední průmyslová škola úzce spolupracuje například s Vysokou školou báńskou a s okolními firmami, které pomáhají udržet krok s novými technologiemi, tam také studenti vykonávají praxe. I sama škola drží krok s dobou a neustále modernizuje své vybavení, aby zajistila co nejlepší podmínky pro studium. V letošním školním roce například z dotačního programu Spravedlivá transformace za přispění zřizovatele MSK, zrekonstruovala učebnu elektrotechnických měření.

Radka Klotková, ředitelka SPŠ Karviná: “Máme samozřejmě plány i do roku 2025, budeme kompletně rekonstruovat zázemí šaten, tělocvičnu a vybuduje novou studovnu a relaxační zónu. V letošním školním roce jsme připravili také program pro žáky ZŠ, je to program pro sdílení učeben, mají možnost s námi sdílet učebny, konkrétně virtuální realitu, 3D tisk, učebnu robotiky a učebnu přírodovědnných předmětů."
anketa: zájemci o studium na SPŠ Karviná: “Mám zájem o IT, dozvěděl jsem se spoustu věcí, co jsme nevěděl, myslím, že super škola, určitě se budu hlásit.” "Myslím, že tato škola je fakt dobrá, asi si tady podám přihlášku, doufám, že udělám zkoušky, Hlásím se na elektrotechnika, což by mě určitě bavilo a doma též zkouším něco zapojit.”


Střední průmyslová škola nabídne Den otevřených dveří pro zájemce ještě jednou a to v 25. ledna od 9 hodin.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/karvinsko/karvina/11000046343/sps-karvina-otevira-devatakum-dvere-do-budoucnosti