Svatý Kryštof podle legendy přenesl malého Krista přes rozbouřené vody, od té doby je respektován jako patron všech poutníků a jejich dobré cesty. Pod jeho ochranu už několik let utíkají také lidé z Karvinska a prosí o jediné.
Anketa, řidiči posvěcených vozidel: 1. „Abych šťastně dojel, někdo nám musí dopomoci." 2. „Aby někdo, když já dávám pozor a jiný ne, nenarazil do mě." 3. „Snad nám to pomůže, budeme řídit líp a neuděláme žádný dopravní přestupek." 4. „To je požehnání pro všechny řidiče, protože ta Boží ochrana je třeba. Někdo si řekne, že jezdí opatrně, ale druhý může narazit do něj a ten ochránce nás chrání. Já tomu věřím."
A proto také bylo v neděli na parkovišti u kostela svaté Maří Magdaleny víc aut než obvykle, a všechna byla pokropena svěcenou vodou. Stanislav Brzoska, římskokatolický jáhen: „Žehnáme, ne aby to byla svatá auta, ale prosíme, aby všichni, kteří s nimi jezdí, dojeli šťastně do cíle a někde po cestě nepřišli o život."
Naložit ale veškerou odpovědnost jen na bedra svatého Kryštofa by bylo bláhové. Anketa, řidička posvěceného vozidla: „Já myslím, že bychom neměli spoléhat jen na posvěcené auto, ta doba je čím dál horší a lidi musí být čím dál opatrnější."
Stanislav Brzoska, římskokatolický jáhen: „Jestliže se člověk snaží být vždy člověkem a dodržuje nejen vyhlášky a zákony, ale i lidské rčení „nedělej jiným, co tobě nemilo", pak ta duchovní podpora je velmi potřebná a nápomocná. Člověk je uklidněn, má jistotu, že s Boží pomocí nejdál dojde."
Že to zřejmě funguje, dokládá statistika dopravní nehodovosti, bouraček sice bylo 9 843, ve srovnání s loňským rokem jich ale o 1 054 ubylo a vyhaslo při nich o 7 lidských životů méně.