V karvinském domě dětí a mládeže Juventus zní každé pondělí orientální hudba. Při ní se ženy a dívky z Karviné a okolí učí tančit stejně ladně jako pravé orientální tanečnice.
Renáta Seremková, lektorka orientálních tanců říká: "Snažím se učit beduínské tance, novijské, učili jsme se i Feláhu a Sajgi z Egypta. Základní prvky jsou stejné, ale jinak je to podle krajiny. Jinak lidé žijí v poušti, jinak v horách, takže od toho se odvíjí ten tanec a ty prvky, které se v něm nejvíc používají. Tento tanec vznikal při různých ceremoniích, kdy lidé uctívali bohy, znázorňovali přírodu, různé pohromy nebo přírodní živly, takže máme tam vítr, máme tam zemětřesení, máme tam různá zvířata. Největší problém je, dát ty prvky všechny dohromady. Protože ten tanec je o izolaci svalů. Takže pokud vy se naučíte dělat jeden prvek, dělat boky a musíte k tomu dělat jiný prvek, který se dělá pomaleji, v jiném rytmu a dělá se rukama, hlavou nebo hrudníkem, tak ono je to těžké spojit dohromady. Tak to je na tom asi to nejtěžší." Renáta Seremková dodává: "Hlavně je ten tanec o té radosti, o tom, aby se člověk uvolnil po práci, aby měl z toho radost."
Zuzana Šmídová, návštěvnice kurzu: "Do kurzu jsem se rozhodla přijít, protože se mi líbí cingrlátka, vypadá to strašně romanticky, krásně a líbila se mi vždycky pohádka Tisíce a jedné noci, tak jsem to chtěla zkusit, jak to vypadá v reálu."
Marcela Veselá, návštěvnice kurzu: "Je to ladnost pohybu, a to já právě potřebuji."
Do kurzu přicházejí převážně ženy ve věku mezi třiceti až čtyřiceti lety. "Ten tanec je takový hodně ženský a ty mladé holky se vidí v něčem jiném než dozrajou v ženy a pochopí a dokážou do toho tance dát i kus sebe, protože to je nutné. Žena se na sebe dokáže dívat jinak, vnímat se jinak, takže už to udělá s člověkem své a hodně se při něm taky zlepší kondice," vysvětluje Renáta Sreremková.
Letos se už kouzlo orientu případné další zájemkyně nestihnou naučit, ale v příštím roce Renáta Seremková výuku tohoto smyslného tance opět nabídne.