TV Polar: Pane Navrátile, jak hodnotíte právě končící sezónu? Když jsme se připravovali na besedu, řekl jste, že právě dnes končí nějakou legrací.
Libor Navrátil, manažer dívčího hokeje SK Karviná: "Ano, legrací končí, takzvaným „Srandomačem," kde máme pozvané sponzory, rodiče a přátele ženského ledního hokeje, kdy se proti děvčatům hrají taková modelová utkání, je to sranda, děvčata jsou spokojené, většinou nás porazí."
TV Polar: To je ten závěr, ale jaká byla sezóna, která tomu předcházela?
LN: "Vytýčili jsem si dostat se mezi čtyři nejlepší týmy v České republice, což se nám podařilo, trochu jsme doufali, že bychom mohli získat i druhé místo, ale děvčata z Kladna byla proti a skončili jsme třetí, což je ale krásné."
TV Polar: Co úspěch ovlivnilo? Je to v trenérech nebo v děvčatech?
LN: "Vytvořilo se jedno z nejlepších zázemí v ČR pro děvčata za pomocí sponzorů, města a jiných lidí. Děvčata i trenéři byli díky tomu v mnohem větším klidu, daleko lépe se trénovalo i výkony šly nahoru."
TV Polar: Když srovnáte muže a ženy, které se nyní dostávají jak do fotbalu, tak do hokeje, jsou houževnatější? Nebo jak to vypadá s jejich tréninkem?
LN: "Muži hrají hokej tvrdší a rychlejší. Ženy zase měkčí a téměř bezkontaktní a děvčata do toho dávají mnohem více než chlapci. Protože ty oběti, které přinášejí, kdy denně dojíždějí 70 km na tréninky, jsou houževnatější určitě."
TV Polar: A jaká je budoucnost ženského hokeje v Karviné?
LN: "Chceme dál vychovávat mladé dívky dál, protože to je pro nás možnost dalšího pokračování. Určitě chceme vytvořit jedny z nejlepších podmínek v republice a prát se o ten titul a letos jsme také požádali Český hokejový svaz společně se Slavií Praha o zařazení do ligové soutěže dorostenců, kdy chceme zvednout děvčata trochu na úroveň reprezentace. Protože děvčata, když přijdou na mezinárodní scénu, tak pak mají trochu problém, protože ta ženská liga nemá stále tu potřebnou úroveň."
TV Polar: Karvinský ženský hokej má 17 členek a většinou se v klubech uvažuje o nákupu jiných členek, uvažujete o něčem takovém i u vás?
LN: "Určitě do příští sezóny uvažujeme o tom, že vytvoříme podmínky pro hráčky, kterým nabídneme hostování nebo přestup do karvinského týmu. Určitě jednáme s hráčkami z Polska a chceme jednat s hráčkami ze Slovenska a oslovíme hráčky z Kanady, které hrají ve Slavii dva nebo tři roky."
TV Polar: Jak to vypadá se začátečníky. Kdy můžou holky začít holky hrát hokej?
LN: "Můžou začít hrát hokej klidně ve čtyřech pěti letech, začínají trénovat s chlapci v přípravce, pak s chlapci hrají, mají povoleno hrát s chlapci o dva roky níže, to znamená, když má děvče osm let, může hrát se šestiletými chlapci, což se hojně využívá. Pak přechází děvče do ženské ligy, kde si jich trenéři všímají, vybírají a dle výkonnosti je řadí tam, kam patří."
TV Polar: Pane Navrátile, poznáte, jestli je pod maskou dívka nebo kluk?
LN: "Poznám to na první pohled z přístupu na ledě i když jsou některé dívky na ledě klukům podobné. Poznat se to dá z 80%."
TV Polar: Je to v typu, způsobu bruslení nebo v čem?
LN: "Je to v bruslení, některé holky bruslí a hrají jako kluci."
TV Polar: A otázka na závěr, co čeká ženský hokej v nejbližších měsících? Jak to je s holkami, když přestanou trénovat na ledě?
LN: "Dneškem končíme trénink na ledě, pak máme zhruba měsíc pauzu, kde děvčata regenerují, chodí na masáže, bublinky, plavat. Aby si od hokeje odpočinuly, a v květnu jim začíná ten nejhorší dril, který je v každém hokeji nutný, letní příprava, která trvá dva měsíce. Budou trénovat čtyřikrát týdně plus soustředění. V červenci mají volno a v srpnu jdeme na led a roztáčí se spirála, předzávodní období a soutěž na začátku září."