Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dobrovolníkem se může stát člověk v každém věku. V Orlové pomáhá seniorům 84letá paní

  • Orlová,

Dobrovolníci ADRY působí v Orlové už od roku 2010. Seniorům pomáhá i paní, které je dokonce 84 let. ADRA v domově Vesna poděkovala všem lidem, kteří se rozhodli věnovat svůj volný čas druhým.

Krásný podvečer připravila ADRA pro své dobrovolníky, kteří věnují svůj volný čas lidem, kteří jsou osamělí. Dobrovolníci docházejí jednak za seniory, ale také do nemocnice. 

“Dnešní večer v Domově seniorů Vesna je už takovým tradičním poděkováním dobrovolníkům, kdy se sejdou všichni dobrovolníci a naši přátelé, spolupracovníci a chceme společně oslavit Mezinárodní den dobrovolníků, který se každý rok slaví pátého prosince. Takže dneska budeme dobrovolníkům děkovat, uslyšíme jejich krásné příběhy některé a moc se na to těšíme,” řekla ředitelka ADRY Havířov Hana Čadová.

Jednou z dobrovolnic je i 84letá paní Věra Bömhová, která říká, že dobrovolnictví může za to, že člověk není sám. Jako dobrovolnice vede pohybové cvičení pro seniory v domově Pohoda.

“Jednak vidím, že tady děvčata jsou rády, že se se rozpohybují. Mám tam případy, kdy paní neovládala ruku, nohu, nemluvila, ale tak chtěla, že dneska už takhle zdvihne ruku, nohu, mluví. To víte, je to radost. Ty holky se na to těší. Některé jsou starší i mladší. A to je moje cesta v ADŘE,” řekla dobrovolnice Věra Bömhová.

Naopak této slečně je teprve 18 let. Už dva roky dochází do domova v Petřvaldě.

“Chodím za jednou paní, která má 93 let a je strašně úžasná. Dává mi to hodně. Už jen to, jak tam přijdu a paní se na mě těší a pusuje mě. Je to strašně krásný pocit,” řekla dobrovolnice Ivana Kaloková.

V Orlové a Petřvaldě prozatím pomáhá 56 dobrovolníků. ADRA by přivítala, kdyby se do programu přihlásili další lidé, kteří chtějí věnovat část svého volného času druhým.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků