Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Orlové žije mnoho osamělých seniorů. ADRA k nim hledá dobrovolníky

  • Orlová,

Humanitární organizace ADRA hledá nové dobrovolníky a uspořádala další školení. Během koronavirové krize se ukázalo, že ve městě žije mnoho osamělých seniorů a právě na ty by se ADRA chtěla více zaměřit.

Posláním ADRY je pomáhat druhým. Dobrovolníci dělají společnost seniorům, dětem, nemocným lidem. Během koronavirové krize zůstaly brány zařízení zavřené. To ale neznamenalo, že dobrovolníci zůstali doma. Právě naopak. Šili roušky, starali se o nákupy.

Hana Čadová, vedoucí Dobrovolnického centra ADRA Havířov:  "Oni se snažili být se svými seniory v kontaktu. Takže jim telefonovali, psali, posílali dárky, protože věděli, že jim bude smutno. Takže teď bychom se chtěli restartovat co nejvíce a moc se na to těšíme, obracíme se na naše dobrovolníky, aby se zapojili. Děláme nová školení, přemýšlíme o nových programech, nových formách dobrovolnictví a stále chceme směřovat k tomu, aby lidé nebyli sami."

Co vám ta koronavirová krize v terénu ukázala?

Hana Čadová, vedoucí Dobrovolnického centra ADRA Havířov:  “Jednak se ukázalo, že je tady spousta lidí, kteří chtějí pomáhat. Těch lidí, kteří nám nabízeli pomoc, bylo mnohem více než jsme mohli zapojit do nakupování těm seniorům. Na druhé straně jsme zase zjistili během nakupování seniorům, že jich je tady spousta, kteří jsou osamělí. Takže i na ně bychom se chtěli obrátit a nabídnout jim dobrovolnictví. Ať se toho nebojí a jdou do toho.”

Program pro osamělé seniory už dobře funguje v Havířově a Karviné. Nyní ADRA chce program rozjet také v Orlové a Petřvaldu.

Veronika Šutová, vedoucí dobrovolníků v Orlové: "Dneska pořádáme školení, protože byl nouzový stav a chceme opět nastartovat dobrovolnictví a jelikož ADRA pořádá školení dvakrát, třikrát ročně, tak toto datum bereme, že je vhodné. A tou výjimečnou situací je, že máme nový program dobrovolníci domů, tak i to školení chceme zacílit, aby se dobrovolníci zapojili do tohoto programu.”

Zájemci, kteří nestihli školení, nebo o něm nevěděli, mohou kontaktovat ADRU přes webové stránky. V současné době působí v Orlové zhruba 35 dobrovolníků.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků