Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Orlová má nové zařízení pro výuku bojových sportů

  • Orlová,

V Orlové se podařilo vybudovat zcela nové moderní zařízení pro výuku bojových sportů. Patří zdejšímu klubu HP Martial Gym. Zařízení je určeno pro všechny zájemce všeho věku, kteří zde chtějí trénovat bojová umění jak na sportovní úrovni, tak pro zlepšení vlastní fyzické kondice.

Zařízení vzniklo na ulici Boženy Němcové v Orlové-Porubě a nabízí skutečně širokou škálu využití.

Jan Paldus, hlavní trenér klubu: „My jsme tady vytvořili profesionální prostředí pro výcvik bojových umění. Máme zde několik tělocvičen pokryté tatami. V takzvané přípravce tady cvičíme děti od 6 let a tyto děti se věnují gymnastice, nácviku juda, karate a další styly. Poté, když už jsou připraveny, tak chodí i na závody. A věnujeme se i mládeži, která zde cvičí různé bojové styly jak na zemi, tak v postoji. Jsou to například styly, jako sambo, combat sambo, kick-boxing a mnohé další."

Přijít zde ovšem mohou i dospělí. A to i ti, kteří dosud zkušenosti s bojovými sporty nemají.

Jan Paldus, hlavní trenér klubu: „Ano. Cvičíme zde i sebeobranu pro muže i pro ženy."

Dalším zdejším projektem je tzv. školička bojových umění.

Jan Paldus, hlavní trenér klubu: „Je to projekt, který navazuje na činnost amerického herce Chucka Norrise. Ten vytváří po celých USA tzv. budo akademie. Je to šance pro děti z rodin, které na tom nejsou finančně nejlépe a ty děti třeba nemají prostředky, aby se mohly pravidelně tréninku věnovat. My tady ty možnosti máme a chceme jim je také dát."

My se ale vraťme ke sportovní stránce klubu. Zdejší bojovníci už dosáhli nejednoho úspěchu.

Jan Paldus, hlavní trenér klubu: „Jsou tady mistři i vícemistři republiky, máme medailisty z mistrovství Evropské unie i ze světových pohárů. Teď se chystáme na mistrovství světa, následně i na mistrovství světa veteránů a další mistrovství Evropské unie. Výsledků už máme hodně a hlavně chceme dosahovat další výsledky s novými sportovci."

Pokud vás nabídka tohoto sportovního centra zaujala, můžete se sami přijít podívat. Tréninky začínají každý všední den od 16 hodin. Informace najdete také na internetu: www.hpmartialgym.cz.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy