Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Antikoronaviroví dezinfikátoři procházejí také ulicemi Rychvaldu. Stříkají lavičky, zastávky i hřiště

  • Rychvald,

Místa, kde se lidé častěji zdržují, jsou nyní pravidelně dezinfikována. Preventivní očistu laviček, dětských hřišť nebo autobusových zastávek provádějí také v Rychvaldě.

Rychvaldu se zatím nákaza koronavirem Covid-19 vyhýbá. 

“Zatím, co mám průběžné informace, není ve městě ani jeden nakažený, ani nikdo v karanténě,” řekl v pátek starosta Rychvaldu Milan Starostka (ANO).  

Přesto město provádí preventivní opatření, aby tomu tak zůstalo co nejdéle. 

“Město provádí preventivní postřiky frekventovaných míst, to znamená zastávek a tam, kde se více shromažďují lidé. Podařilo se na to sehnat dezinfekci a provádějí  nám to Služby města Rychvaldu,” dodal starosta. 

Pracovníci technických služeb dezinfikují veřejná místa, kde se lidé více zdržují.

“Děláme to třikrát týdně, v pondělí, středu a pátek. Máme k tomu vyčleněné pracovníky, které  jsme nechali proškolit odborně. Mají speciální vybavení, které jsme nechali zakoupit právě pro tuto akci. Lidé je proškoleno více, aby se mohli střídat,k protože ta práce je docela namáhavá a víceméně vydezinfikovat celé město nám trvá celý den,” uvedl vedoucí Služeb města Rychvaldu Vladimír Škuta.   

Dezinfekčním postřikem jsou vedle laviček a zastávek ošetřována například i dětská hřiště. 

“Ošetřujeme především střed města, sídliště a lavičky i dětská hřiště, kontejnery na odpady a pak samozřejmě všechny zastávky, včetně sedacích částí,” doplnil vedoucí Služeb města Rychvaldu Vladimír Škuta. 

I nadále platí, že lidé by se měli na veřejných místech pohybovat co nejméně. Ve vlastním zájmu by měli také dbát na svou osobní hygienu, nosit roušky a co nejméně se dotýkat venkovních předmětů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

MadExIm služby s.r.o. - areál NKZ Stonava
Stonava
od 25 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Slezské uzeniny, s.r.o. - všechny provozovny
Český Těšín
od 125 Kč/hod.

Detail