Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mateřské školy v Rychvaldě oslavily výročí společným dětským představením

  • Rychvald,

Mateřské školy v Rychvaldě mají za sebou bohatou historii. Ke kulatým výročím si teď děti společně se svými učitelkami připravily pěkný program.

Milan Starostka (ANO), starosta Rychvaldu: “Nacházíme se v kulturním domě při setkání nebo při příležitosti výročí našich dvou školek, kdy jedna má 50 a druhá měla 70 před rokem. A je to nádherný program dětí a já jsem úplně nadšen, strašně hezky uděláno.”
Edita Siudová, ředitelka MŠ Rychvald: “Připravili jsme pro rodiče a pro pozvané hosty a veřejnost vystoupení k výročí založení našich mateřských škol. Vystoupení má takovou jednotnou kostru. Je to vlastně o třídě koťátek, jak hledala mateřskou školu. A jsou to všechny třídy, které jsou v naší mateřské škole, to znamená, že si to v rámci těch jednotlivých vstupů sami komentují ty děti a ptají se kudy vede cesta a další děti je směřují - Zeptejte se broučku, motýlků, což jsou názvy tříd. A následně k tomu vystupují děti z těch tříd. Protože předchozí období nebylo příznivé k takovým akcím, o to více si to užíváme. Zájem je veliký a jsme za to moc rádi. Učitelky i děti poctivě nacvičovaly a je to znát. Zábava se daří, rozvíjí se, je v plném proudu. Stejně tak jako předškolní vzdělávání v našem krásném městě, hodně se tady staví, stěhují se tady nový mladí lidé s dětmi a stává se z toho opravdu město, které je nabité energií a je to znát, a v naší školce opravdu také na všech pracovištích. A jsme za to moc rádi. Byť budeme muset řešit do budoucna nějaké organizační změny stran kapacity. Teď jsme naprosto plní. Do naší školky chodí 203 dětí, což je výjimka povolená, kdy vlastně máme ve třídách bohužel i 28 dětí, což není úplně komfortní ani pro učitelky, ani pro děti samotné. Nicméně je toto žádáno, protože ten tlak je veliký. Máme plány, kdy jedna třída vznikne s největší pravděpodobností, pokud to bude potřeba, na pracovišti na Václavu. Už jsme si udělali takový předběžný plán, jak bychom to provedli, abychom nebyli zaskočení pak tím zájmem, který se neustále zvětšuje.”
Nahlásit chybu


K tématu
Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail