Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Do celostátního ZUŠ Open se zapojila i liduška z Rychvaldu

  • Rychvald,

Do celostátního projektu ZUŠ Open se zapojila také Základní umělecká škola v Rychvaldě. Vystoupení mohli lidé sledovat na náměstí nebo v kostele Církve československé husitské.

Radim Plšek, ředitel ZUŠ Rychvald: “V rámci celostátního happeningu máme sérii programů. Je to jednak vystoupení folklorního souboru Březinka na náměstí, je to koncert souborů a sborů tady v Husově sboru a ještě v rámci týdne ZUŠ Open pořádáme ve čtvrtek interaktivní dopoledne pro děti a žáky mateřských a základních škol.


Milan Starostka (ANO), starosta Rychvaldu: “Základní umělecká škola není sice města, je kraje, ale je vlastně naše. Máme ji rádi, všichni jí fandíme, rodiče tady strašně rádi dávají děti, má to tady dobrou úroveň. Takže krásný zážitek.”
Radim Plšek, ředitel ZUŠ Rychvald: “My bychom chtěli zapojit všechny obory a všechny žáky školy. Z toho hudebního oboru probíhá na náměstí vystoupení folklorního souboru Březinka a vystoupení žáků z literárně-dramatického oboru, zatímco tady v Husově sboru pořádáme koncert souborů školních a sborů. Máme i nějaké hosty. Je tady sbor ze Suchdola nad Odrou a sbor z Petřvaldu. Máme samozřejmě sbor žáků, vystupuje trio lesních rohů, vystupuje kytarové duo a různá komorní seskupení, která jsou stabilně v naší škole a působí na našich akcích. Pak jsme ještě zapojili výtvarný obor. Žáci připravili výstavu, jsou to dvě témata.”
Nahlásit chybu
Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail