Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

TJ Sokol Rychvald připravila pro děti tradiční prázdninovou tenisovou školu

  • Rychvald,

V areálu Tělovýchovné jednoty Sokol Rychvald se koná 13. ročník tenisového kempu pro děti. Trénink se odvíjí nejen na kurtech, ale spočívá i ve všeobecné fyzické přípravě.

Radek Kopecký, trenér, vedoucí kempu: “Děti jsou rozděleny do dvou skupin. První stupeň dětí začíná od 9 do 11 hodin, druhý stupeň od 11 do 13. Děti se učí základy tenisu, forhendu, bekhendu, servisu zeshora i zespoda tak, abychom je připravili na páteční turnaj. Aby byli schopní ho odehrát, protože ne všichni se ten tenis za ten týden naučí. Nejlepší z nich si potom v pátek zasoutěží v turnaji o pěkné ceny, které si odnesou domů. Náš tenisový oddíl funguje pod záštitou a s podporou města Rychvald.”


Matěj Vzatek, účastník tenisové školy: “Je mi 10 let, jsem tu podruhé, minulý rok jsem tu byl už na táboře. Líbí se mi tady tenis, hlavně ta zeď, jak si o ní můžeme pinkat a jinak se mi tady líbí kurty. Včera jsme byli si zahrát tenis.”
Elen, účastnice tenisové školy: “Tento kemp je moc dobrý, mám tady kamarády. Hraju už rok a chci hrát ještě déle.”
Radek Kopecký, trenér, vedoucí kempu: “Z řad našich odchovanců nám pomáhají na kempech každoročně instruktoři. V letošním roce tady máme čtyři, kteří hrají soutěže v mládežnických družstvech.”
Lukáš Kopecký, instruktor: “U mladých je důležité naučit tu správnou techniku, aby to hráli správně, aby si to nedělali po svém a naším cílem v tom týdnu je, aby si mohli třeba na dovolené zahrát s rodiči.”
Nahlásit chybu


K tématu
Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail