Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Polští studenti poznávali principy bioplynové stanice

  • Stonava,

Středoškoláci z polské Toruně strávili měsíc na bioplynové stanici ve Stonavě. V rámci programu ERASMUS se mohli blíže seznámit s jedním z obnovitelných zdrojů energie.

Čtyři polští studenti se po dobu jednoho měsíce stali součástí týmu, který se ve Stonavě stará o chod bioplynové stanice. V rámci mezinárodního výměnného programu, mohli na vlastní oči vidět to, co se ve škole učí.

„Jelikož mají blízko k tomu, co my děláme, tzn. výroba energie z obnovitelných zdrojů, poznávají zde, jak se vyrábí a produkuje elektřina,“ řekl majitel Farmy Stonava Tadeáš Koch.

„Můžu říct, že jsem se toho hodně dozvěděla o bioplynce. Je fajn, že jsme to mohli vidět na živo a ne pouze v učebnicích nebo na videu.“ „Mohla jsem vidět, jak to všechno funguje v praxi. Ve škole se o tom jen učíme. Tady jsem to viděla na vlastní oči a mohla se toho dotknout,“ řekli stážisté.

Škola, kterou tito studenti v polské Toruni navštěvují se specializuje na obnovitelné zdroje energie.

„Učíme se o sluneční, vodní a větrné elektrárně a bioplynkách.“ „Myslím, že obor, který studujeme, má budoucnost. To, že tady můžeme být, nám určitě hodně pomůže,“ dodali studenti, kteří se během stáže seznámili i s projektem, který Farma Stonava v současné době připravuje. Vyrobené teplo z bioplynové stanice by mělo být využito v mnoha stonavských nemovitostech.

Nahlásit chybu
Úklid WAWA s.r.o.–Karviná
Karviná
od 3 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail

Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

Renáta Smetanová - OMV ul. Moskevská
Havířov
od 22 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail