Reklama

Polští studenti poznávali principy bioplynové stanice

  • 8. června 2018,
  • 13:55,
  • Stonava,
  • Jiří Brzóska

Středoškoláci z polské Toruně strávili měsíc na bioplynové stanici ve Stonavě. V rámci programu ERASMUS se mohli blíže seznámit s jedním z obnovitelných zdrojů energie.

Reklama

Čtyři polští studenti se po dobu jednoho měsíce stali součástí týmu, který se ve Stonavě stará o chod bioplynové stanice. V rámci mezinárodního výměnného programu, mohli na vlastní oči vidět to, co se ve škole učí.

„Jelikož mají blízko k tomu, co my děláme, tzn. výroba energie z obnovitelných zdrojů, poznávají zde, jak se vyrábí a produkuje elektřina,“ řekl majitel Farmy Stonava Tadeáš Koch.

„Můžu říct, že jsem se toho hodně dozvěděla o bioplynce. Je fajn, že jsme to mohli vidět na živo a ne pouze v učebnicích nebo na videu.“ „Mohla jsem vidět, jak to všechno funguje v praxi. Ve škole se o tom jen učíme. Tady jsem to viděla na vlastní oči a mohla se toho dotknout,“ řekli stážisté.

Škola, kterou tito studenti v polské Toruni navštěvují se specializuje na obnovitelné zdroje energie.

„Učíme se o sluneční, vodní a větrné elektrárně a bioplynkách.“ „Myslím, že obor, který studujeme, má budoucnost. To, že tady můžeme být, nám určitě hodně pomůže,“ dodali studenti, kteří se během stáže seznámili i s projektem, který Farma Stonava v současné době připravuje. Vyrobené teplo z bioplynové stanice by mělo být využito v mnoha stonavských nemovitostech.
Zuběnka s.r.o.
Karviná
od 68 000 Kč do 100 000 Kč

Detail

VIVA Orlová, s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu