Polští studenti poznávali principy bioplynové stanice

  • 13:55,
  • Stonava ,

Středoškoláci z polské Toruně strávili měsíc na bioplynové stanici ve Stonavě. V rámci programu ERASMUS se mohli blíže seznámit s jedním z obnovitelných zdrojů energie.

Čtyři polští studenti se po dobu jednoho měsíce stali součástí týmu, který se ve Stonavě stará o chod bioplynové stanice. V rámci mezinárodního výměnného programu, mohli na vlastní oči vidět to, co se ve škole učí.

„Jelikož mají blízko k tomu, co my děláme, tzn. výroba energie z obnovitelných zdrojů, poznávají zde, jak se vyrábí a produkuje elektřina,“ řekl majitel Farmy Stonava Tadeáš Koch.

„Můžu říct, že jsem se toho hodně dozvěděla o bioplynce. Je fajn, že jsme to mohli vidět na živo a ne pouze v učebnicích nebo na videu.“ „Mohla jsem vidět, jak to všechno funguje v praxi. Ve škole se o tom jen učíme. Tady jsem to viděla na vlastní oči a mohla se toho dotknout,“ řekli stážisté.

Škola, kterou tito studenti v polské Toruni navštěvují se specializuje na obnovitelné zdroje energie.

„Učíme se o sluneční, vodní a větrné elektrárně a bioplynkách.“ „Myslím, že obor, který studujeme, má budoucnost. To, že tady můžeme být, nám určitě hodně pomůže,“ dodali studenti, kteří se během stáže seznámili i s projektem, který Farma Stonava v současné době připravuje. Vyrobené teplo z bioplynové stanice by mělo být využito v mnoha stonavských nemovitostech.
Comfort Job Agency s.r.o. - Nové Pole
Karviná
od 21 100 do 24 100 Kč/měsíc

Detail

Nemocnice s poliklinikou Karviná - Ráj, příspěvková organizace
Karviná
od 31 920 Kč/měsíc

Detail

Comfort Job Agency s.r.o. SEJONG CZECH, s.r.o.
Karviná
od 20 200 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků