Stonavští předškoláci se rozloučili se svou mateřskou školou

  • 10:48,
  • Stonava ,

Vedení obce Stonava každoročně přijímá na radnici stonavské předškoláky, aby během slavnostního rozloučení s mateřskou školou dětem do další etapy jejich vzdělávání popřálo a věnovalo jim malou upomínku na tento slavnostní den. V Domě PZKO pak byli všichni klaunem Hopsalínem pasováni na budoucí prvňáčky.

Šestnáct stonavských předškoláků z hořanské, dolanské a holkovické mateřské školy se přišlo slavnostně rozloučit se svojí školičkou na stonavskou radnici.

Po krátkém kulturním vystoupení obdrželi budoucí prvňáčci  v upomínku na tento slavnostní den malý dáreček z rukou představitelů obce.

Do školy se tyto děti už moc těší, teď si ale užívají dvouměsíční prázdniny. Do nich vstoupili společně s klaunem Hopsalínem, který je slavnostně pasoval na budoucí prvňáčky.

Po slavnostním pasování kouzelnou hůlkou obdrželi děti z rukou svých učitelek šerpu a knížku, která jim bude připomínat čas strávený v mateřské škole.

„V nové životní etapě našim předškolákům především děkuji za to, že díky nim jsme se mohli vrátit do dětství, za krásné vzpomínky a říct jim to, že jsou u nás vítáni,“ řekla vedoucí učitelka MŠ Dolany Helena Skutková.

„Já bych jim popřála hodně štěstí, aby ty vzpomínky, které mají na naši školičku, předávali dál svým dětem,“ doplnila učitelka z hořanské MŠ Veronika Bařáková.

„Já bych jim popřála veselou náladu, hodné paní učitelky, prima kamarády a hodně krásných zážitků o prázdninách,“ popřála budoucím prvňáčkům vedoucí učitelka MŠ Hořany Eva Kiszová.

„Přeji budoucím prvňáčkům, aby se jim ve škole líbilo, aby měli výbornou paní učitelku, která je bude vždycky chápat a pomůže jim při tom vstupu do té první třídy,“ řekla dolanská učitelka Radka Štolfová.

Nový školní rok bude ve Stonavě zahájen v pondělí 3. září v 8.00 hodin ráno v tělocvičně základní školy na Dolanech.
Tragédie v Oradur-Sur-Glane / výstava

05.02. 16:00 - 14.01. 18:00
Havířov, Památník Životické tragédie, Havířov-Životice

Podmalby na skle / výstava

19.02. 16:00 - 31.12. 18:00
Karviná, Výstavní síň, Karviná

Obrázky z dějin Petřvaldu / výstava

07.03. 16:00 - 28.02. 18:00
Karviná, Technické muzeum Petřvald


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků